Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Alumetal wyda na nową fabrykę więcej niż pierwotnie zakładał

0
Podziel się:

Fabryka w Komarom jest czwartym zakładem produkcyjnym Alumetal i pierwszym poza Polską.

Alumetal wyda na nową fabrykę więcej niż pierwotnie zakładał
bEJvEJUB

Alumetal szacuje, że nakłady inwestycyjne na budowę zakładu w Komarom na Węgrzech przekroczą wcześniej zakładaną kwotę 120 mln zł o ok. 3,5 procent. Na pierwszej linii produkcyjnej zakładu rozpoczęto już produkcję wyrobów gotowych.

Jak czytamy w komunikacie, zgodnie z pierwotnymi założeniami, kwota nakładów inwestycyjnych miała nie przekroczyć 120 mln zł. Obecne szacunki wskazują na przekroczenie tej kwoty o ok. 3,5 procent, co mieści się w granicach zasygnalizowanych w raporcie za I półrocze 2016 roku.

Alumetal podał też, że rozpoczął produkcję wyrobów gotowych (stopów odlewniczych) na pierwszej linii produkcyjnej w zakładzie. "Produkcja może odbywać się na pierwszej linii odlewniczej, a wyroby po przejściu pozytywnej kontroli jakości mogą być sprzedawane. Potencjał produkcji stopów odlewniczych na pierwszej linii wynosi do 36 tys. ton rocznie co jest równe 60 proc. zakładanej zdolności produkcyjnej zakładu" - czytamy w komunikacie.

bEJvEJUD

Druga linia produkcyjna zostanie uruchomiona w czwartym kwartale 2016 roku, zgodnie z wcześniej zakładanym harmonogramem.

Fabryka w Komarom jest czwartym zakładem produkcyjnym Alumetal i pierwszym poza Polską. Odbiorcami wytwarzanych stopów w nowym zakładzie będą firmy motoryzacyjne, zlokalizowane zarówno Węgrzech i w regionie Europy południowej.

Grupa kapitałowa Alumetal działa w przemyśle odlewniczym i hutniczym w zakresie produkcji wtórnego aluminium, tj. wytwarzania aluminiowych stopów odlewniczych oraz stopów wstępnych ze złomu aluminiowego. Grupa Alumetal zajmuje w tej dziedzinie pozycję krajowego lidera oraz jest czwartym największym wytwórcą wtórnych stopów aluminium w Europie. Spółka jest notowana na GPW od lipca 2014 roku.

bEJvEJVe
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)