Notowania

górnictwo
06.04.2017 14:09

Alumetal widzi możliwość poprawy wyników r/r w 2017 r.

Podziel się
Dodaj komentarz

Alumetal widzi możliwość poprawy wyników finansowych w ujęciu rocznym w 2017 r., poinformował prezes Szymon Adamczyk. Według niego, sprzyjać jej będzie m.in. oczekiwana poprawa marży dla stopu 226 w tym roku.

"Mamy ambitny cel, chcielibyśmy poprawić wyniki finansowe rok do roku. Mają tutaj pomóc większe zdolności produkcyjne i większe możliwości sprzedaży; ten cel jest potencjalnie możliwy do zrealizowania" - powiedział Adamczyk podczas konferencji prasowej.

"Zakładamy, że w 2017 r. będzie stopniowe, średnioroczne odbudowywanie marży [dla stopu 226] wobec 2016 r." - dodał, przypominając, że w ub.r. średnia marża wynosiła 253 euro/tonę, o 37,4% mniej niż w 2015 r.

Zarząd podtrzymał, że nakłady inwestycyjne są zakładane na poziomie ok. 50 mln zł w tym roku wobec ok. 108 mln zł w 2016 r.

"W tej chwili skupiamy się na optymalizacji zakładu na Węgrzech i inwestycji w Gorzycach" - dodał prezes.

To właśnie projekt rozbudowy stopów wstępnych w Gorzycach będzie obszarem głównych inwestycji Alumetalu w br. Według Adamczyka, projekt ten jest realizowany zgodnie z harmonogramem: kwestie formalne dotyczące uzyskiwania pozwoleń są w toku, prace projektowe w obszarze budowlanym zaawansowane są w 70%, a w części technologicznej - w 40%. W I kw. 2017 r. spółka kontraktowała także urządzenia i wyposażenie do tego wartego 58,5 mln zł zakładu. Zarząd podtrzymuje, że produkcja w nim ruszy w I poł. 2018 r.

Natomiast w węgierskim zakładzie Alumetal wykorzystuje moce produkcyjne na razie w 60% i spodziewa się, że w tym roku wykorzystanie wzrośnie.

"W 2016 r. kontrybucja tego zakładu dla Grupy nie była jeszcze pozytywna w wynikach, ale aktualnie widzimy pozytywną zmianę" - podsumował prezes.

Grupa kapitałowa Alumetal działa w przemyśle odlewniczym i hutniczym w zakresie produkcji wtórnego aluminium, tj. wytwarzania aluminiowych stopów odlewniczych oraz stopów wstępnych ze złomu aluminiowego. Grupa Alumetal zajmuje w tej dziedzinie pozycję krajowego lidera oraz jest jednym z największych wytwórców wtórnych stopów aluminium w Europie. Spółka jest notowana na GPW od lipca 2014 r. W 2016 r. miała 1 272 mln zł skonsolidowanych przychodów.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz