Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Alumetal zdecyduje do końca roku o zwiększeniu udziału w SKTB Aluminium

0
Podziel się
Alumetal zdecyduje do końca roku o zwiększeniu udziału w SKTB Aluminium
bDIHtbcR

Alumetal zdecyduje do końca roku o możliwym zwiększeniu zaangażowania we francuską spółkę SKTB Aluminium, poinformował prezes Szymon Adamczyk.

"Jesteśmy z partnerem francuskim umówieni, że do końca roku wspólnie będziemy analizować potencjał rozwoju tej spółki, czyli jakie inwestycje są potrzebne, żeby uczynnić ją wiodącym producentem europejskim, jak również będziemy pracować nad wyceną wzajemnych synergii. Jeśli oba obrazy będą współgrały i będzie to korzystne dla grupy Alumetal, to mamy możliwość zwiększenia udziału w tej spółce" - powiedział Adamczyk podczas konferencji prasowej.

Dodał, że jeśli analizy wypadną niekorzystnie, Alumetal ma możliwość wycofania się z inwestycji bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

bDIHtbcT

"Do końca 2016 roku powinniśmy podjąć decyzję" - wskazał.

Dodał, że w razie pomyślnego wyniku analizy, Alumetal może zwiększyć udział w SKTB Aluminium nawet do 100%.

Alumetal podał w raporcie rocznym za 2015 r., że 28 stycznia kupił 15% udziałów w SKTB Aluminium, zajmującej się produkcją i sprzedażą wtórnych aluminiowych stopów odlewniczych.

Grupa kapitałowa Alumetal działa w przemyśle odlewniczym i hutniczym w zakresie produkcji wtórnego aluminium, tj. wytwarzania aluminiowych stopów odlewniczych oraz stopów wstępnych ze złomu aluminiowego. Grupa Alumetal zajmuje w tej dziedzinie pozycję krajowego lidera oraz jest czwartym największym wytwórcą wtórnych stopów aluminium w Europie. Spółka jest notowana na GPW od lipca 2014 r.

bDIHtbdu
Źródło:
KOMENTARZE
(0)