Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

AmRest kupi spółki w Rumunii i Bułgarii

0
Podziel się:

Ostateczna cena sprzedaży zostanie ustalona na dzień zakończenia transakcji.

AmRest kupi spółki w Rumunii i Bułgarii
(Dmitriy Shironosov/Dreamstime.com)
bEIMmHzF

AmRest kupi 100 proc. udziałów Marinopoulos Coffee Company w Rumunii oraz Marinopoulos Coffee Company w Bułgarii za łączną cenę ok. 16 mln euro - podał AmRest.

Ostateczna cena sprzedaży zostanie ustalona na dzień zakończenia transakcji. MCC Romania i MCC Bulgaria są jedynymi operatorami kawiarni Starbucks w Rumunii i Bułgarii. Obecnie sprzedający zarządza 19 restauracjami tej marki – 14 w Rumunii oraz 5 w Bułgarii.

Plan rozwoju zakłada otwarcie kolejnych 7 lokali Starbucks w Rumunii do końca bieżącego roku. Szacowane przychody MCC Romania i MCC Bulgaria w 2014 roku wyniosły łącznie ok. 10 mln euro, a zysk na poziomie EBITDA ok. 2 mln euro.

bEIMmHzH

Spółka podała, że intencją stron jest zakończenie transakcji do 15 maja 2015 r. Zależeć to będzie od spełnienia dodatkowych warunków, a w szczególności: zgody właściciela marki Starbucks, zgód wymaganych na podstawie umów najmu lokali oraz due diligence MCC Bulgaria.

_ - Przejęcie MCC Romania i MCC Bulgaria pozwoli spółce AmRest wzmocnić pozycję lidera rynku restauracyjnego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, a poszerzenie obecnego portfela o wspomniane kawiarnie Starbucks pozytywnie wpłynie na generowane marże i przyczyni się do zwiększenia wartości dodanej dla naszych akcjonariuszy _ - napisano w komunikacie.

bEIMmHAi
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)