Notowania

handel detaliczny
24.05.2016 08:20

AmRest sfinalizował nabycie Starbucks Deutschland za kwotę 40 mln euro

Podziel się
Dodaj komentarz

AmRest Holdings SE sfinalizował umowę zakupu 100% wkładu (partnership interest) w StarbucksCoffee Deutschland Ltd.& Co. KG (Starbucks Deutschland) za kwotę 40 mln euro (ok. 177 mln zł), podała spółka.

"Zgodnie z założeniami SPA Spółka Starbucks Deutschland zmieniła nazwę na AmRest Coffee Deutschland Sp. z o.o. & Co. KG (AmRest Coffee Deutschland). W wyniku finalizacji AmRest Coffee Deutschland stał się operatorem 144 kawiarni Starbucks w kilkudziesięciu niemieckich miastach" - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie wchodzą w życie umowa rozwoju oraz umowa dostawy zawarte pomiędzy Starbucks Deutschland (obecnie AmRest Coffee Deutschland), a Starbucks EMEA LTD i Starbucks Manufacturing EMEA B.V. dotyczące prawa i licencji do rozwoju, posiadania i prowadzenia kawiarni Starbucks w Niemczech, podano również.

AmRest Holdings SE jest największą niezależną firmą prowadzącą sieci restauracji w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka rozwija również działalność w Europie Zachodniej, Rosji, Chinach oraz Stanach Zjednoczonych. Spółka jest notowana na GPW od 2005 r.

Tagi: handel detaliczny, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz