Notowania

rynek spożywczy
03.10.2017 14:12

AmRest sfinalizował zakup 21 restauracji KFC w Rosji za ok. 105 mln zł

Podziel się
Dodaj komentarz

AmRest Rosja sfinalizowała zakup 21 restauracji KFC działających na rynku rosyjskim od Svetlany Mikhailovnej Popovej za kwotę 1 655 mln RUB (ok. 105 mln zł), podał AmRest Holdings.

"Zarząd AmRest Holdings SE informuje o finalizacji w dniu 2 października 2017 roku umowy pomiędzy OOO AmRest (AmRest Rosja), będącej spółką w 100% zależną od AmRest, a Panią Svetlaną Mikhailovna Popova, której przedmiotem było nabycie 21 restauracji KFC działających na rynku rosyjskim (Biznes KFC). W wyniku finalizacji AmRest Rosja nabył Biznes KFC za kwotę 1 655 mln RUB (ok. 105 mln zł)" - czytamy w komunikacie.

AmRest podał na początku czerwca, że intencją stron jest podpisanie umowy zakupu-sprzedaży tych restauracji, a w konsekwencji nabycie przez AmRest Rosja Biznesu KFC oraz finalizacja transakcji w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Cena sprzedaży miała zostać ustalona na dzień zakończenia transakcji.

Jak wówczas informowano, szacowane przychody Biznesu KFC wyniosły w 2016 roku 1 376 mln RUB (ok. 98 mln zł).

AmRest podał też w czerwcu, że postrzega transakcję jako kolejny krok umacniający pozycję AmRest na rosyjskim rynku restauracyjnym, gdzie obecnie spółka prowadzi 120 restauracji KFC.

AmRest Holdings SE jest największą niezależną firmą prowadzącą sieci restauracji w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka rozwija również działalność w Europie Zachodniej, Rosji, Chinach oraz Stanach Zjednoczonych. Spółka jest notowana na GPW od 2005 r.

Tagi: rynek spożywczy, handel detaliczny, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz