Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

AmRest uważa podwyższoną cenę w wezwaniu FCapital Dutch za godziwą

0
Podziel się:
AmRest uważa podwyższoną cenę w wezwaniu FCapital Dutch za godziwą

AmRest Holdings uważa, że podwyższona do 255 zł cena za akcję spółki w wezwaniu ogłoszonym przez FCapital Dutch B.V. mieści się w przedziale wartości godziwej spółki, podał AmRest.

"Jednocześnie zarząd informuje, iż podwyższenie ceny za akcje AmRest nabywane w ramach wezwania nie powoduje zmiany pozostałych wniosków zawartych w stanowisku zarządu z dnia 27 lipca 2016 r." - czytamy w komunikacie.

W ubiegłym tygodniu FCapital Dutch B.V. podniósł cenę w wezwaniu na akcje AmRest Holdings, ogłoszonym 12 lipca br., do 255 zł z 215 zł.

W lipcu br. FCapital Dutch ogłosił wezwanie do sprzedaży 7 274 379 akcji (34,29%) AmRestu po cenie 215 zł za akcję. Zarząd AmRestu uznał, że cena zaproponowana w wezwaniu FCapital Dutch nie odzwierciedla wartości godziwej.

W ocenie zarządu spółki, strategiczne plany wzywającego są jednak spójne z dotychczasowymi kierunkami rozwoju AmRestu oraz powinny wspierać dążenie spółki do budowania wiodącej pozycji na rynkach restauracyjnych Europy. Jednocześnie informacje zawarte w wezwaniu nie zostały uznane za sugerujące zasadniczych zmian profilu działalności AmRest. Na tej podstawie spółka oceniała, że pozytywne zakończenie wezwania nie powinno mieć negatywnego wpływu na jej interes.

Wzywającym do sprzedaży jest FCapital Dutch B.V., a nabywającym akcje jest firma Cullinan. Cullinan łącznie z podmiotem dominującym FCapital posiada 6 726 790 akcji AmRest stanowiących 31,71% ogólnej liczby akcji i ogólnej liczby głosów.

AmRest Holdings SE jest największą niezależną firmą prowadzącą sieci restauracji w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka rozwija również działalność w Europie Zachodniej, Rosji, Chinach oraz Stanach Zjednoczonych. Spółka jest notowana na GPW od 2005 r.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)