Notowania

energetyka
28.03.2017 09:01

APS Energia podtrzymuje plany rozwoju organicznego i możliwych akwizycji

Podziel się
Dodaj komentarz

APS Energia podtrzymuje plany rozwoju organicznego i potencjalnych akwizycji, podała spółka. Chce także rozszerzać ofertę produktów i usług.

"APS Energia zamierza rozwijać się zarówno organicznie, jak i poprzez przejęcia innych podmiotów. Celem grupy jest osiągnięcie średniorocznego wzrostu organicznego przychodów na poziomie do 20% r/r, a z uwzględnieniem potencjalnych akwizycji do 30% r/r" - czytamy w komunikacie.

W Polsce APS Energia zamierza utrzymać pozycję w segmencie urządzeń zasilania awaryjnego dla energetyki i przemysłu rafineryjnego oraz rozszerzyć ofertę o nowe produkty i usługi, przede wszystkim dla producentów trakcji jezdnej i uzyskać docelowo ponad 10% udziału w tym segmencie. W krajach WNP grupa planuje wzrost udziałów rynkowych do ok. 15% w segmencie urządzeń zasilania awaryjnego dla energetyki i przemysłu rafineryjnego oraz do ok. 1-2% w segmencie trakcji jezdnej.

"2016 był dla nas rokiem przełomowym. Przenieśliśmy się do nowej, nowoczesnej siedziby. Pozwoliło nam to na skokowy rozwój i zwiększenie skali produkcji, a nasz potencjał zaprezentowaliśmy w niezwykle dla nas pomyślnym czwartym kwartale. Pragnę zaznaczyć, że nie pokazaliśmy jednak jeszcze pełni naszych możliwości i w 2017 r. powinniśmy zobaczyć kolejne wzrosty naszej produktywności" - powiedział prezes Piotr Szewczyk, cytowany w komunikacie.

APS Energia S.A. jest producentem i dostawcą przemysłowych systemów zasilania awaryjnego. Głównymi klientami APS są spółki z sektora energetycznego oraz nafty i gazu zarówno w kraju, jak i za granicą. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w październiku 2015 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 83,5 mln zł w 2016 r.

Tagi: energetyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz