Notowania

energetyka
18.09.2018 17:44

ARP: Energop otrzymał z FRP 16 mln zł na inwestycje

Spółka Energop - należąca do Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP) - otrzymała 16 mln zł z Funduszu Restrukturyzacji Przedsiębiorców (FRP). Środki te przeznaczy na rozbudowę linii produkcyjnej, rurociągu oraz inwestycję w ciąg produkcyjny konstrukcji stalowych, podała Agencja.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Energop jest w naszej grupie kapitałowej od niecałych trzech miesięcy, a już w połowie lipca sochaczewska firma podpisała ważny kontrakt z jedną ze spółek Polskiej Grupy Energetycznej. Teraz dzięki środkom pozyskanym z Funduszu Restrukturyzacji Przedsiębiorców rozbuduje linię produkcyjną i kupi nowe urządzenia. Energop to modelowy przykład na to, jak ogromny wpływ na działalność i wzrost konkurencyjności rodzimych firm mają pozytywne warunki otoczenia zewnętrznego. Cieszę się, że stworzyliśmy w ARP klimat przyjazny przedsiębiorcom, bo na rozwoju Energopu skorzysta cała polska gospodarka" - powiedział wiceprezes ARP Andrzej Kensbok, cytowany w komunikacie.

Energop ma ponad 50-letnie doświadczenie na rynku budownictwa przemysłowego i energetycznego. Wykonuje także prace remontowo-modernizacyjne oraz prace montażowe na budowach polskich i zagranicznych m.in. w Belgii, Holandii i Szwajcarii i Niemczech, podano także. 

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. (ARP S.A.) to spółka Skarbu Państwa, działająca w ramach Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju. Jej strategia opiera się na trzech równorzędnych filarach: innowacjach, restrukturyzacji i inwestycjach. Portfel spółek ARP S.A. obejmuje m.in. przedsiębiorstwa produkcyjne działające w sektorach: budowlanym, energetycznym, elektromaszynowym, a także w obszarze wzornictwa przemysłowego czy innowacji. ARP zarządza dwiema specjalnymi strefami ekonomicznymi: SSE Euro-Park Mielec oraz TSSE Euro-Park Wisłosan.

Tagi: energetyka, finanse, bankowość, budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz