Notowania

giełda
12.10.2017 12:25

Asseco tworzy międzynarodową grupę. AI może trafić na giełdę

Na Słowacji powstała grupa Asseco International, która skonsoliduje wszystkie zagraniczne firmy należące do rzeszowskiej spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Asseco Poland)
Adam Góral - prezes specjalizującej się w produkcji i rozwoju oprogramowania spółki Asseco Poland.

Rzeszowska spółka informatyczna Asseco Poland robi porządki. Kilkanaście należących do niej firm zagranicznych przeniesie do nowego podmiotu Asseco International. Prezes Adam Góral zakłada możliwość wejścia AI na giełdę. Nie wyklucza warszawskiego parkietu.

- Celem stworzenia holdingu Asseco International (AI) jest budowa wartości o aktywa międzynarodowe i przejrzystość wyceny tych aktywów, a także bardziej efektywne zarządzanie rozwojem międzynarodowym - tłumaczył prezes Adam Góral na specjalnej konferencji.

Szef Asseco Poland ogłaszając założenie nowego podmiotu wskazał na konieczność rozdzielenia działań operacyjnych Asseco Poland od działań na rzecz rozwoju grupy i chęć stworzenia holdingu z perspektywą dynamicznego rozwoju i możliwością upublicznienia na rynkach międzynarodowych.

Takie upublicznienie oznacza w praktyce wejście na którąś z zagranicznych giełd, choć w kręgu zainteresowania jest też warszawska GPW.

- Będziemy chcieli pozyskać kapitał na rozwój AI. Najbliższa mi jest jednak nasza giełda i będziemy brać tę opcję poważnie pod uwagę - podkreślał prezes.

Prezes Asseco o Morawieckim: "powinien być nadzieją nas wszystkich"

Asseco International to spółka zarejestrowana na Słowacji. Do niej mają trafić aktywa międzynarodowe należące do rzeszowskiego Asseco Poland (spółka matka). Chodzi o firmy: Asseco Central Europe, Asseco South Eastern Europe, Exictos, Asseco Western Europe, R-Style Softlab, Asseco Danmark, Peak Consulting, Asseco Lietuva, Sintagma, Asseco Georgia, Asseco Kazakhstan i Asseco Software Nigeria.

Konsolidacja Asseco International ma być sfinalizowana do końca roku. Docelowo, w wyniku tej transakcji, Asseco Poland obejmie 96,55 proc. wszystkich udziałów w Asseco International, a reszta będzie w rękach menedżerów.

W skład zarządu nowej spółki wchodzą: Jozef Klein (prezes) oraz Przemysław Sęczkowski, Marek Panek i Rafał Kozłowski (członkowie zarządu). Przewodniczącym rady nadzorczej został Adam Góral, a więc prezes Asseco Poland.

Asseco Poland to jedna z największych informatycznych spółek w kraju. Jej wartość rynkowa szacowana jest na prawie 4 mld zł. Wśród największych zrealizowanych projektów ma kompleksowy system informatyczny ZUS. Podobne usługi świadczy ministerstwom, instytucjom publicznym czy największym bankom i spółkom energetycznym.

Tagi: giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-10-2017

Prawienormalny."Wśród największych zrealizowanych projektów ma kompleksowy system informatyczny ZUS" W tym przypadku nie ma się czym chwalić, tak naprawdę … Czytaj całość

12-10-2017

KrasawicaA co ze spółką należącą do Asseco, która robiła interesy na okupowanym przez Ruskich Krymie? Była takowa. I co, się zmyła? Uprzejmie proszę o … Czytaj całość

13-10-2017

BolekSpółka informatyczna Asseco to spółka byłych oficerów WSI. Dlatego dobrze idą a Pan Antoni ich nie tyka.

Rozwiń komentarze (3)