Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Asseco Poland przejmie Infovide-Matrix. Wezwanie na akcje

0
Podziel się:

Zapisy w wezwaniu trwają do 12 listopada, ale już został osiągnięty minimalny próg dla ważności procesu.

Adam Góral, prezes Asseco Poland
Adam Góral, prezes Asseco Poland (Asseco Poland)

Asseco Poland odkupi co najmniej 70 proc. akcji konkurenta z GPW. Za pakiet ponad 8,5 mln akcji zapłaci blisko 52 mln zł. Dzięki połączeniu powstanie jeszcze silniejsza grupa IT na polskim rynku.

W wezwaniu Asseco Poland na akcje Infovide-Matrix złożono zapisy na akcje stanowiące co najmniej 70,01 proc. kapitału i głosów w spółce, co oznacza spełnienie warunku dojścia wezwania do skutku.

Pod koniec września Asseco Poland podpisało z głównymi akcjonariuszami Infovide-Matrix porozumienie dotyczące zakupu większościowego pakietu akcji. Asseco ogłosiło wezwanie na wszystkie udziały po 6,01 zł za sztukę.

Dotychczas inwestorzy złożyli zapis na sprzedaż 8 734 941 akcji, czyli co najmniej 70,01 proc. ogólnej liczby akcji. Oznacza to osiągnięcie minimalnego progu, po osiągnięciu którego Asseco zobowiązało się nabyć udziały.

Zakup Infovide-Matrix ma pozwolić Asseco rozszerzyć ofertę usług oraz zróżnicować i wzmocnić pozycję grupy na rynku usług IT. Infovide-Matrix to dostawca usług doradczych i rozwiązań IT. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.

Każdy kto posiada akcje przejmowanej spółki może się ich jeszcze pozbyć. Niezależnie od spełnienia warunku, okres przyjmowania zapisów na sprzedaż akcji trwa do 12 listopada.

Asseco Poland specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania. Jest to największy software house z polskim kapitałem, ponad połowę przychodów grupy stanowią rozwiązania własne. Asseco jest szóstym największym dostawcą oprogramowania w Europie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)