Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Dobre wyniki dewelopera. Atal przekazał o połowę więcej mieszkań

3
Podziel się:

Najwięcej lokali oddał w Krakowie i we Wrocławiu.

Zbigniew Juroszek stoi na czele giełdowego dewelopera.
Zbigniew Juroszek stoi na czele giełdowego dewelopera. (Atal)

Giełdowa spółka Atal pochwaliła się 50-procentowym wzrostem liczby przekazanych mieszkań. Deweloper oddał w drugim kwartale prawie 900 lokali. Najwięcej w Krakowie i Wrocławiu.

Ogólnopolski deweloper podsumował wyniki w drugim kwartale. Wydał dokładnie 869 lokali. To duży progres w porównaniu z poprzednim rokiem, gdy do klientów trafiło 579 mieszkań.

- Wysoki poziom sprzedaży z lat ubiegłych przekłada się na coraz większą liczbę wydań lokali. W drugim kwartale pierwszy raz uznaliśmy w przychodach mieszkania z inwestycji w Poznaniu, gdzie obecni jesteśmy od 2016 roku - komentuje wyniki prezes Zbigniew Juroszek.

Najwięcej lokali Atal oddał w Krakowie (244). Dwa pozostałe główne rynki to Wrocław (194) i Warszawa (184). Inne czołowe rynki dla dewelopera to: Łódź (109), Poznań (106) i Katowice (32).

- Podtrzymujemy wcześniejsze założenie, że pod względem przekazań 2018 rok powinien być przynajmniej tak dobry jak 2017 rok, kiedy oddaliśmy klientom 2308 lokali - mówi Zbigniew Juroszek, wysoko stawiając sobie poprzeczkę.

Zobacz także: Polacy stworzyli firmę, której nie lubią deweloperzy

Atal w całym pierwszym półroczu zakontraktował 1296 lokali. Oznacza to stabilizację sprzedaży na wysokim poziomie, zbliżonym do rezultatu odnotowanego w analogicznym okresie roku ubiegłego. Spółka zakłada, że w całym 2018 roku liczba podpisanych umów deweloperskich wyniesie od 2700 do 3000.

- Sytuacja na rynku mieszkaniowym od strony popytowej jest dobra. W związku z tym obecnie pracujemy nad stałym poszerzaniem naszej oferty we wszystkich siedmiu miastach, w których prowadzimy działalność, by móc w pełni odpowiedzieć na zapotrzebowania klientów - zapewnia prezes.

Od początku roku Atal wprowadził do sprzedaży w sumie 10 projektów: w Łodzi Pomorska Park III oraz Apartamenty Drewnowska 43 II, w Trójmieście Przystań Letnica I, we Wrocławiu I etap Krakowskiej 37 oraz III etap Nowego Miasta Różanka. W Krakowie oddał ATAL Kliny Zacisze, w Katowicach I etap osiedla Nowy Brynów, a w Poznaniu I etap Milczańska Apartamenty oraz Rezydencja Chwaliszewo. W stolicy Atal ruszył ze sprzedażą III etapu Osiedla Warszawa.

Na razie nie są znane jeszcze wyniki finansowe dewelopera za pół roku. Po pierwszych trzech miesiącach wygenerowała przychody na poziomie 301 mln zł, co oznaczało wzrost o 51 proc. rok do roku. Przełożyło się to na 58,8 mln zł zysku netto.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

nieruchomości
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
MKoro
4 lata temu
Gdyby nie podatki, VAT i absurdalnie wysokie pensje roboli, mieszkania byłyby tańsze o 30 procent. Przykładowo wyższe piętra wrocławskich Atal Towers kosztowałyby po 5500 za metr, zamiast 7900. Kupując 80-metrowe mieszkanie za taką cenę wiem, że jednym strzałem finansuję (przymusowo) pińcet plus dla 32 bachorów na cały rok. I jak tu się nie wkurzyć?
Mariusz
4 lata temu
W Warszawie na Bielenach juz po 10 000,- m^2 ... 70% mieszkań za gotówkę kupowane... Przestańcie dawać nagrody w ministerstwach bo niedługo kredyty będą na 60 lat rozliczane !
Reneta
4 lata temu
jakie spojrzenia, jakie mordeczki "słodkie" to mowi o nich wszystko!