Notowania

budownictwo
10.07.2017 14:22

Baltis złożył do UOKiK wniosek ws. przejęcia Porta KMI Poland i Invest Komfort

Podziel się
Dodaj komentarz

Baltis Investment złożył do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek ws. przejęcia kontroli nad Porta KMI Poland oraz Invest Komfort, podał Urząd.

Wniosek wpłynął 6 lipca, sprawa jest w toku.

"Planowana koncentracja polega na przejęciu przez Baltis Investment sp. z o.o. z siedzibą w Bolszewie bezpośredniej kontroli nad Porta KMI Poland sp. z o.o. z siedzibą w Bolszewie oraz Invest Komfort S.A. z siedzibą w Gdyni - spółkami należącymi do jednej grupy kapitałowej. Przejęcie kontroli ma nastąpić poprzez nabycie przez Baltis Investment sp. z o.o. udziałów w kapitale zakładowym Porta KMI Poland sp. z o.o. oraz akcji w kapitale zakładowym Invest Komfort S.A., co stanowi formę koncentracji określoną w art. 13 ust. 2 punkt 2 Ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów" - czytamy w komunikacie.

Baltis Investment prowadzi działalność na rynku zarządzania jednostkami gospodarczymi, zajmując się nabywaniem udziałów w spółkach i zarządzaniem nimi oraz uczestniczeniem w zarządzaniu i kontrolowaniu spółek.

Porta KMI Poland prowadzi działalność na rynku produkcji i dystrybucji drzwi, obejmującym rynek zarówno drzwi wewnętrznych jak i zewnętrznych.

Invest Komfort prowadzi działalność deweloperską w zakresie realizacji osiedli i kompleksów mieszkaniowych oraz budynków biurowych i handlowych oraz świadczy usługi budowlane.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz