Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
handel detaliczny
18.09.2015 08:58

Baltona ma nowego prezesa. To nie koniec zmian

Rada nadzorcza spółki przewiduje w najbliższym czasie uzupełnienie składu zarządu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikipedia/Pracownik Baltony/Public Domain)

Rada nadzorcza Przedsiębiorstwa Handlu Zagranicznego Baltona powierzyła Piotrowi Kazimierskiemu, dotychczasowemu członkowi zarządu funkcję prezesa i odwołała z funkcji członka zarządu Piotra Wilczyńskiego, który pełnił również funkcję dyrektora finansowego - podała spółka.

"Zmiany związane są z reorganizacją Grupy Flemingo w Europie, podmiotu dominującego w stosunku do spółki (Grupa Flemingo jest właścicielem Ashdod Holdings Limited, będącego większościowym akcjonariuszem emitenta)" - czytamy w informacji spółki.

Rada nadzorcza spółki przewiduje w najbliższym czasie uzupełnienie składu zarządu, natomiast nie przewiduje uzupełnienia stanowiska dyrektora finansowego.

Głównym przedmiotem działalności grupy kapitałowej Baltona jest sprzedaż towarów w sklepach wolnocłowych oraz ogólnodostępnych. Dodatkowo grupa zajmuje się zaopatrywaniem statków zawijających do polskich portów oraz wykonuje usługi marketingowe dla swoich dostawców. Grupa jest liderem rynku Duty Free w Polsce działając na 7 z 13 portów lotniczych oraz posiadając w nim około 40 procent udziału.

Tagi: handel detaliczny, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz