Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Bank BPH ma nowego prezesa

1
Podziel się:

Dodatkowo, 16 sierpnia 2016 roku 5 członków zarządu Banku BPH złożyło rezygnację.

Bank BPH ma nowego prezesa
(Reporter)

W związku z rezygnacją Richarda Gaskina z pełnienia funkcji prezesa Banku BPH, rada nadzorcza powołała Grzegorza Jurczyka, pełniącego obecnie funkcję wiceprezesa Banku BPH, na stanowisko szefa spółki.

Powołanie nastąpiło po wyrażeniu zgody KNF na powołanie Grzegorza Jurczyka na stanowisko prezesa zarządu Banku BPH oraz po wpisaniu podziału banku do rejestru przedsiębiorców.

Z kolei Richard Gaskin złożył rezygnację z pełnienia funkcji członka zarządu Banku BPH po wpisaniu do rejestru przedsiębiorców podwyższenia kapitału zakładowego Alior Bank S.A. związanego z podziałem Banku BPH oraz wyrażeniem przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) zgody na powołanie nowego prezesa zarządu Banku BPH.

Richard Gaskin oświadczył, że bez względu na fakt, czy warunki, o których mowa powyżej, spełnią się do dnia wygaśnięcia jego mandatu jako członka zarządu Banku BPH obecnej kadencji, tj. najpóźniej do dnia odbycia się walnego zgromadzenia Banku BPH zatwierdzającego sprawozdanie finansowego Banku BPH za rok obrotowy zakończony 31 grudnia 2016 roku, nie zamierza ubiegać się o kandydowanie na członka zarządu Banku BPH kolejnej kadencji.

"Dodatkowo, 16 sierpnia 2016 r. następujący członkowie zarządu Banku BPH: Grażyna Utrata, Andras Bende, Mariusz Kostera, Mariusz Bondarczuk oraz Krzysztof Nowaczewski (pełniący funkcje wiceprezesów zarządu Banku BPH) złożyli rezygnacje z pełnienia funkcji członków zarządu Banku BPH pod warunkiem wpisu Podziału do rejestru przedsiębiorców"- podano także.

Alior Bank poinformował w kwietniu, że zawarł z grupą GE Capital umowę dotyczącą nabycia wydzielonej części Banku BPH. Cena za 87,23 procent udziałów GE w Podstawowej Działalności BPH wynosi 1,225 mld zł (z zastrzeżeniem korekt). Transakcja nie obejmuje zakupu portfela kredytów hipotecznych oraz BPH TFI.

Bank BPH jest obecny na polskim rynku od ponad 20 lat. Jest spółką publiczną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Siedzibą prawną Banku BPH jest Gdańsk, biuro centrali znajduje się w Warszawie, a główne centra operacyjne w Krakowie i Gdańsku.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
zmartwiona
7 lat temu
Myślicie, że Alior i GE przekroczą te 90% akcji i będzie wykup. Pytam bo nie wiem co zrobić... Mam ostatni dzień na sprzedaż.... Proszę o poradę...