Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bank BPH przeprowadzi restrukturyzację. Zweryfikuje liczbę pracowników i oddziałów

0
Podziel się:

Bank doprecyzuje również warunki i wysokość odszkodowań dla pracowników Banku, z którymi zostanie rozwiązany stosunek pracy w wyniku zwolnień grupowych.

Bank BPH przeprowadzi restrukturyzację. Zweryfikuje liczbę pracowników i oddziałów
(Reporter)
bELwFlmd

Bank BPH przewiduje, że całkowite koszty restrukturyzacji wyniosą maksymalnie 212 mln zł, przy czym do 177 mln zł zostanie przypisanych do 2015 roku, a do 35 mln zł będzie poniesionych począwszy od 2016 roku.

W raporcie bank poinformował, że koszt rezerwy wyniesie do 211 mln zł w 2015 roku. Po terminie publikacji raportu wystąpiły dodatkowe wydarzenia, które mają wpływ na wysokość planowanych kosztów związanych z realizacją planu. Dotyczą one ograniczenia maksymalnej liczby osób objętych restrukturyzacją zatrudnienia do 1 647 osób, weryfikacji liczby oddziałów własnych, tzw. placówek flagowych, które bank zamierza utrzymać - zwiększenie do 54 oddziałów, ustalenia docelowej liczby oddziałów własnych przekształcanych w placówki partnerskie - obecnie 182 oddziały oraz podjęcia decyzji o zamknięciu 16 oddziałów własnych.

Bank doprecyzuje również warunki i wysokość odszkodowań dla pracowników Banku, z którymi zostanie rozwiązany stosunek pracy w wyniku zwolnień grupowych oraz uszczegółowi warunki wypłaty świadczeń na rzecz pracowników oddziałów własnych Banku BPH przejmowanych przez nowych pracodawców (franczyzobiorców) w związku z przejściem na nich części zakładu pracy Banku BPH.

bELwFlmf

Bank BPH jest obecny na polskim rynku od ponad 20 lat. Jest spółką publiczną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Siedzibą prawną Banku BPH jest Gdańsk, biuro centrali znajduje się w Warszawie, a główne centra operacyjne w Krakowie i Gdańsku.

bELwFlmG
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)