Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
banki
29.06.2018 08:28

Bank Pekao i Alior będą połączone. Kaczyński dał zgodę

Bank Pekao połknie Aliora - wskazują anonimowe źródła agencji Reuters. W ten sposób Pekao ucieknie ścigającemu go Santanderowi i zbliży się do PKO BP.

Podziel się
Dodaj komentarz
Większy połknie mniejszego, ale razem nie dogonią PKO BP

Bank Pekao połknie Aliora - wskazują anonimowe źródła agencji Reuters. W ten sposób Pekao ucieknie ścigającemu go Santanderowi i zbliży się do PKO BP.

Bank Pekao prawdopodobnie będzie dążył do fuzji z mniejszym konkurentem - Alior Bankiem, ale informacja ta nie zostanie opublikowana przed końcem czerwca - poinformowały Reuters dwa źródła zbliżone do sprawy.

Jedno ze źródeł agencji poinformowało, że Jarosław Kaczyński zaakceptował połączenie banków, ale podanie tej informacji będzie nieco opóźnione ze względu na fakt, że nie wszystkie dokumenty są gotowe.

- Wszystko wskazuje na decyzję o fuzji, choć nie będzie to łatwe połączenie - poinformowało drugie ze źródeł, potwierdzając opóźnienie ujawniania decyzji, która miała być podjęta do końca czerwca.

Bank Pekao odmówił komentarza w tej sprawie.

Zobacz też: Wszystko o bankowości elektronicznej

Reuters podał, że połączenie wzmocniłoby trendy konsolidacyjne w polskim sektorze bankowym, który w ostatnich latach uległ przyspieszeniu ze względu na fakt, że mniejsze banki miały trudności z konkurowaniem w warunkach niższych stóp procentowych i musiały sprostać zapotrzebowaniu na większy kapitał ze strony regulatora.

Pod koniec lutego prezes Banku Pekao Michał Krupiński informował, że oczekuje, iż w drugim kwartale będą gotowe analizy dotyczące ewentualnego połączenia z Alior Bankiem. Wskazał wówczas, że bank w dalszym ciągu dostrzega wiele potencjalnych obszarów współpracy, ale na tym etapie nie rozstrzyga co do formy tej współpracy. Oba banki są kontrolowane przez państwowy PZU.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: banki, peo, pzu, alr, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-06-2018

niesklerotykZwykły poseł bez konta w banku decyduje o fuzji bsnkowej- rewelacja. Czas wrócić do skarpety.

29-06-2018

zeflikA nie mozna jak za dobrych czasów jeden PKO BP? Juz wszystko co duże to państwowe. Może czas sztandar wnieść?

29-06-2018

GibbA czy jeśli chodzi o potrzeby fizjologiczne pracowników najwyższych państwowych instytucji... to też będzie wymagana zgoda jakiegoś... zwykłego … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (6)