Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
05.03.2018 11:37

Bank Pekao przystąpił do programu 'Polska Bezgotówkowa'

Bank Pekao przystąpił do Programu Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego "Polska Bezgotówkowa", poinformował bank. W związku z tym przedsiębiorcy, którzy przez ostatni rok nie akceptowali kart, będą mogli otrzymać terminal za darmo oraz przez 12 miesięcy nie zapłacą żadnych opłat za przyjmowanie płatności bezgotówkowych.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Dzięki przystąpieniu do programu Bank Pekao SA będzie mógł zaoferować firmom możliwość bezpłatnego korzystania z terminali przez 12 miesięcy. Oferta skierowana jest przede wszystkim do mikro- i małych przedsiębiorców, którzy nigdy nie akceptowali płatności kartowych bądź nie posiadali takiej możliwości przez ostatnie 12 miesięcy. Program 'Polska Bezgotówkowa' to wspólna inicjatywa wydawców kart, agentów rozliczeniowych, organizacji płatniczych, Związku Banków Polskich i Ministerstwa Rozwoju" - czytamy w komunikacie.

"Bank Pekao SA od lat wspiera rozwój płatności bezgotówkowych w Polsce. Robimy to dwutorowo. Z jednej strony rozwijając sieć akceptacji kart, udostępniając terminale w tysiącach sklepów, łącznie z największą siecią detaliczną w kraju, czy angażując się w inicjatywy wspierające obrót bezgotówkowy takie jak Program Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego, z drugiej zaś wprowadzamy innowacyjne produkty kartowe oraz płatności mobilne. Chcemy znacząco przyczynić się do rozwoju płatności bezgotówkowych w kraju" - powiedział dyrektor Departamentu Innowacji i Płatności w Banku Pekao Bartosz Zborowski, cytowany w materiale.

Przedsiębiorcy, którzy spełniają kryteria i podpiszą umowę z Bankiem Pekao, przez 12 miesięcy nie poniosą żadnej opłaty za akceptację kart. Oznacza to, że nie zapłacą opłat za dzierżawę terminali, przy czym ich liczba w firmie nie może przekroczyć trzech. Nie zapłacą również prowizji od obrotu bezgotówkowego, pod warunkiem, że obrót na każdy terminal nie przekroczy kwoty 100 tys. zł, podano również.

Bank Pekao działa od ponad 85 lat i jest jednym z największych banków Europy Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku akcje Pekao są notowane na warszawskiej giełdzie.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-03-2018

KarolA ja ostatnio przystąpiłem do programu "Nie daje zarobić bolszewikom z PiS" i zamknąłem swój rachunek w PEKAO (po 12 latach).

05-03-2018

squunJa popieram polskę gotówkową więc swoją kasę zabieram z pekao.

05-03-2018

GrzegorzZapomnieliście dopisać: "Artykuł reklamowy".

Rozwiń komentarze (3)