Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Bank Pocztowy wprowadzi na rynek dwa własne fundusze inwestycyjne

Bank Pocztowy wprowadzi na rynek dwa własne fundusze inwestycyjne

Fot. Jacek Bereźnicki

Bank Pocztowy uzyskał zgodę Komisji Nadzoru Finansowego na wprowadzenie do oferty funduszy inwestycyjnych. Nowe fundusze pod marką własną Banku Pocztowego pojawią się w ofercie w lipcu bieżącego roku.

- Na początek wprowadzimy do oferty dwa nowe fundusze - Pocztowy Ostrożny i Pocztowy Zrównoważony. Dzięki zgodzie udzielonej Bankowi Pocztowemu przez Komisję Nadzoru Finansowego, możemy zaproponować naszym klientom fundusze pod własną marką, jeszcze lepiej dopasowane do potrzeb i specyfiki naszych klientów - powiedział wiceprezes Paweł Spławski, cytowany w komunikacie.

Fundusz Pocztowy Ostrożny będzie dążył do uzyskania stopy zwrotu przewyższającej oprocentowanie depozytów bankowych, niezależnie od sytuacji na rynkach finansowych. Do 100 proc. portfela ulokowanych będzie w instrumentach dłużnych, w tym w obligacjach, bonach skarbowych i instrumentach rynku pieniężnego.

Z kolei Pocztowy Zrównoważony dąży do uzyskania stopy zwrotu przewyższającej zysk z inwestycji w obligacje. Zrównoważony charakter funduszu umożliwiał będzie aktywne dostosowywanie części akcyjnej i dłużnej do zmian na rynku.

"Obecnie trwają prace nad rejestracją subfunduszy, a jednocześnie kontynuowane są szkolenia pracowników, którzy odpowiadać będą za sprzedaż produktów w sieci własnej banku" - czytamy także. Oba fundusze będą zarządzane przez Ipopema TFI.

Bank Pocztowy świadczy usługi finansowe w urzędach pocztowych i własnych oddziałach w całym kraju. Powstał w 1990 roku w Bydgoszczy.

 

 

ISB
Czytaj także
Polecane galerie
basik
2016-06-24 06:39
cos tam robia, probuja, ale to nei jest getin bank, ktory od 20 latjest na rynku, rozwija sie bardzo szybko i nowczesnie, bankowosc mobilna jakiej ciezko szukac gdzie indziej
bolek134
2016-06-21 18:36
Z bankiem pocztowym nie chciejcie mieć do czynienia. Zawsze Was oszukają. Nie bierzcie w nim kredytów, nie lokujcie tam pieniędzy - na bank będziecie oszukani. Mi do dziś nie oddali odsetek za wcześniejszą spłatę. Zszargali mi tylko nerwy. Wredny bank.
madzia 30 yo
2016-06-21 11:20
Nie skorzystam... Z niczego, co mi oferują polskie podmioty nie skorzystam. Zwyczajnie im nie wierzę. Bo zawsze cię oszukają.