Notowania

Wydawca kart MultiSport zarobił mniej od prognoz. Inwestorzy mocno zawiedzeni

Benefit Systems jest w środę jedną z najsłabszych spółek na warszawskiej giełdzie. W najgorszym momencie jej akcje taniały prawie 10 proc. Wydawca kart MultiSport zaprezentował właśnie wyniki finansowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maciej Luczniewski/REPORTER)
Wyższe przychody Benefit Systems nie przełożyły się na wzrost zysku spółki.

Operator jednego z najpopularniejszych w Polsce systemów pozapłacowych świadczeń dla pracowników opublikował raport za trzeci kwartał. Ze sprzedaży usług, w tym m.in. w ramach MultiSportu czy programów MyBenefit czy MultiBilet, zainkasował 301,5 mln zł. To znacząco więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.

Wyższe o 60 mln zł przychody nie przełożyły się jednak na wzrostu zysku spółki. Ten spadł z 33 do 28 mln zł. Pogorszenie wyników samo w sobie nie zaskakuje, ale już skala tak. Średnia prognoz biur maklerskich ankietowanych przez PAP zakładała zysk na poziomie 30,6 mln zł.

Mniejsze firmy niechętnie motywują swoich pracowników

Raport ujrzał światło dzienne w środę rano. Zaraz po tym, gdy ruszył handel na warszawskiej giełdzie, notowania akcji Benefit Systems poleciały gwałtownie w dół. W pewnym momencie były wyceniane na 754 zł, co oznacza przecenę o ponad 9 proc. w porównaniu z kursem akcji z wtorku.

Obserwuj bieżące notowania akcji Benefit Systems

W najgorszym momencie środowej sesji na giełdzie Benefit Systems był nawet ponad 200 mln zł na minusie. Tyle bowiem była niższa wycena całego biznesu spółki. W tej chwili jej kapitalizacja szacowana jest na 2,2 mld zł.

Na koniec września liczba kart MultiSport osiągnęła poziom 1 mln 104,2 tys. sztuk, co oznacza wzrost o 13,5 proc. W segmencie fitness, spółki, w których Benefit posiada udziały większościowe, prowadziły 113 obiektów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: benefit systems, giełda, wiadomości, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz