Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

BIG InfoMonitor: 8% Polaków wyda na Sylwestra więcej, niż może sobie pozwolić

1
Podziel się:

W związku z tegorocznym Sylwestrem 8% Polaków wyda więcej,niż może sobie pozwolić, wynika z badania "Zwyczaje i wydatki świąteczne Polaków" przeprowadzonego na zlecenie BIG InfoMonitor. Dodatkowo, co dziewiąty z nas nie jest pewien, czy zabawa sylwestrowa nie zakończy się dla niego kłopotami finansowymi.

BIG InfoMonitor: 8% Polaków wyda na Sylwestra więcej, niż może sobie pozwolić
bELfydTV

"Rok 2018 chcemy zakończyć z przytupem. Przeciętny Kowalski wyda na zabawę w sylwestrową noc ponad 300 zł. Jak wynika z badania ARC Rynek i Opinia na zlecenie BIG InfoMonitor, część z nas jest nawet skłonna pożyczyć pieniądze, aby dobrze się bawić. Noworoczny toast wzniesiemy w domu lub u znajomych. Na szczęście jesteśmy na tyle rozsądni, że aby pożegnać stary rok z rozmachem nie zamierzamy się zadłużać. Jedynie 3% przyznaje się, że weźmie z tej okazji pożyczkę, a 6% nie jest pewne, czy sobie bez niej poradzi" - czytamy w komunikacie.

Zgodnie z badaniami BIG InfoMonitor, Sylwester będzie nas kosztował średnio 314 zł. Najwięcej planujemy wydać na dobre jedzenie (38%) i alkohol (16%). Pozostałe elementy udanego wieczoru przynajmniej w ogólnym ujęciu nie powinny stać się zbytnim finansowym obciążeniem. Dla niektórych nieodłącznym elementem świętowania są fajerwerki i to na ich zakup 6% przeznaczy sporą sumę, dla kolejnych 6% ankietowanych największym wydatkiem będzie wejściówka na sylwestrowa imprezę. Okazuje się też, że pozwolimy sobie tej nocy na trochę szaleństwa i spontaniczności, bo 20% to wydatki, które ciężko zakwalifikować, wskazano również.

"Połowa Polaków przełom roku 2018/2019 planuje spędzić w domu, co niekoniecznie oznacza Sylwestra przed telewizorem. Co czwarty z nas chce bawić się w gronie przyjaciół na domówce. Częściej wybierzemy się do znajomych, nie brakuje jednak chętnych, którzy zorganizują imprezę u siebie. 11% nie jest jeszcze pewna swoich planów. Alternatywą dla kameralnych spotkań są imprezy miejskie organizowane pod gołym niebem. Na obecną chwilę wybiera się na nie jedynie 2% ankietowanych. Z kolei 6% planuje wyjazd w Polsce lub za granicę" - czytamy dalej.

bELfydTX

"Przypadające na grudzień święta Bożego Narodzenia, Sylwester i liczne wyprzedaże mogą przyczynić się do kłopotów finansowych. Negatywny wpływ skumulowanych wydatków na budżety domowe części osób potwierdzają dane Rejestru BIG InfoMonitor. Pokazują one, że w lutym i marcu trafia do rejestru zazwyczaj więcej dłużników, niż wynoszą średnie miesięczne statystyki" - powiedział prezes BIG InfoMonitor Sławomir Grzelczak, cytowany w materiale.

Obecnie w bazie BIG InfoMonitor, do której zgłaszane są głównie zobowiązania pozakredytowe, widnieje prawie 2,2 mln niesolidnych dłużników. Ich łączne przeterminowane zobowiązania wynoszą 39,8 mld zł. Z kolei w Biurze Informacji Kredytowej, monitorującym jakość spłaty kredytów zaległości opóźnione o min. 30 dni, przekraczające 200 zł na sumę blisko 33,6 mld zł ma 1,19 mln osób. Z uwagi na to, że część osób ma zaległości w obu bazach jednocześnie, liczba dłużników z BIG i BIK wynosi ponad 2,76 mln. Średnio na osobę przypada 26,6 tys. zł.

Badanie "Zwyczaje i wydatki świąteczne Polaków" wykonane przez Instytut ARC Rynek i Opinia na zlecenie BIK i BIG InfoMonitor. Badanie wykonano w drugiej połowie listopada 2018 na próbie 1004 Polaków w wieku 25-65 lat, metodą CAWI.

bELfydUy
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Obserwator
3 lata temu
Bioton !!!...Byki planują wielki atak !!! ..Myślę, że spółka dojrzewa do tego.