Notowania

budownictwo
06.07.2017 10:55

BIK wynajął 14,8 tys. m2 powierzchni w I półroczu br.

Podziel się
Dodaj komentarz

Biuro Inwestycji Kapitałowych (BIK) podpisało 9 umów najmu na 14,8 tys. m2 powierzchni magazynowej i handlowej w I półroczu br., podała spółka.

"Deweloper nowoczesnych powierzchni magazynowych i handlowych w pierwszym półroczu br. podpisał 9 umów najmu, komercjalizując łącznie 14,8 tys. m2 powierzchni magazynowej, biurowej oraz handlowej. Z tego nowo zawierane umowy dotyczyły najmu blisko 6,5 tys. m2 powierzchni. Pozostałe umowy na ponad 8,3 tys. m2 dotyczyły głównie przedłużenia najmu na kolejny okres" - czytamy w komunikacie.

Najwięcej kontraktacji dotyczyło Śląskiego Centrum Logistycznego w Sosnowcu, gdzie zawarto umowy na najem blisko 11 tys. m2 powierzchni. Kolejne 3,6 tys. m2 to przedłużenie umowy najmu w Centrum Logistycznym Kraków II. Z kolei w Retail Parku w Bielsku Białej zakontraktowano blisko 200 m2 z siecią "Kakadu", dopełniając w ten sposób listę najemców całego obiektu, podano również.

"Podpisane w pierwszym półroczu umowy najmu dotyczyły istniejących już obiektów. Obecnie jesteśmy na finiszu negocjacji w zakresie komercjalizacji powierzchni w ramach nowo realizowanych inwestycji. Jeszcze w tym roku oddamy do użytku nową halę magazynową na terenie Śląskiego Centrum Logistycznego, która dostarczy 11,5 tys. m2. Ruszyliśmy również z budową parku handlowego w Radomiu, który w już w momencie rozpoczęcia budowy jest wynajęty w 75%. Przygotowujemy się także do rozpoczęcia budowy nowego centrum logistycznego Kraków III. Realizacja tych inwestycji przełoży się na dynamiczny wzrost skali działania" - powiedział prezes Mirosław Koszany, cytowany w komunikacie.

Biuro Inwestycji Kapitałowych jest deweloperem powierzchni komercyjnych. Specjalizuje się w budowie i wynajmie nowoczesnych powierzchni magazynowych. Drugim filarem działalności jest budowa i wynajem nowoczesnych powierzchni handlowych. Spółka zadebiutowała na GPW w 2016 r.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz