Notowania

chemia
23.09.2015 17:42

Bioton zawarł nową umowę dystrybucji insuliny w Chinach

Spółka rozwiązała natomiast umowę z Bayer Healthcare Company Limited.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tomasz Baranski/REPORTER)

Bioton zawarł umowę dostawy i dystrybucji insuliny w Chinach z Harbin Gloria Pharmaceuticals (HGP), a rozwiązał umowy dystrybucyjne zawarte wcześniej z Bayer Healthcare Company Limited. Kontrakt został zawarty na 10 lat.

Stroną umowy z HGP jest także SciGen Limited, spółka prawa singapurskiego zależna od Biotonu, posiadająca prawa do komercjalizacji insuliny produkowanej przez Bioton na terenie Chin. Na podstawie umowy HGP otrzymał wyłączność na terenie Chin oraz licencję na znak towarowy "SciLin", pod którym dystrybuowana będzie insulina produkowana przez Bioton.

"Na podstawie umowy dostawy i dystrybucji insuliny HGP zostanie ustanowiony dystrybutorem oraz otrzyma powyższą licencję z dniem następującym po dniu rozwiązania umów pomiędzy spółką, SciGen oraz Bayer Healthcare Company Limited, tj. z dniem 01 stycznia 2016 roku" - czytamy w komunikacie.

Umowa dostawy i dystrybucji insuliny została zawarta na okres dziesięciu lat. Ponadto, HGP zobowiązał się do dokonania przedpłaty z tytułu udzielenia wyłącznej licencji i wyłącznych praw do komercjalizacji produktu na terenie Chin w wysokości 4,3 mln dolarów.

W odrębnym raporcie Bioton poinformował o rozwiązaniu umów zawartych pomiędzy spółką, SciGen oraz Bayer Healthcare.

W szczególności rozwiązano umowę z 09 lipca 2009 roku, której przedmiotem jest, m.in., dostawa i dystrybucja insuliny na terytorium Chin oraz umowę z 27 marca 2013 roku, której przedmiotem jest dostawa i dystrybucja przez BHC wstrzykiwaczy do podawania insuliny, wytwarzanych przez Copernicus Sp. z o.o., na terytorium Chin.

"W związku ze wspólną decyzją o rozwiązaniu powyższych umów, strony postanowiły również, że w okresie przejściowym, tj. w okresie od dnia zawarcia umowy rozwiązującej do dnia 31 grudnia 2015 r., będą wykonywały obowiązki wynikające z zawartych umów oraz dokonają rozliczenia wszelkich wzajemnych zobowiązań" - podano.

Bioton to polska spółka biotechnologiczna zajmująca się produkcją leków. Założona w 1989 roku, od sierpnia 2004 r. działa jako spółka akcyjna, od 16 marca 2005 r. notowana jest na warszawskiej giełdzie.

Tagi: chemia, farmacja, bio, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz