Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bpm
21.05.2015 10:49

Bipromet wykluczony z obrotu

Wykluczenie jest na wniosek spółki, w związku z udanym wezwaniem ze strony KGHM.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Adam Guz/REPORTER)

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie wykluczyła Bipromet z obrotu giełdowego na głównym rynku na wniosek spółki. Wykluczenie obowiązuje od 25 maja, podała giełda.

"Zarząd giełdy może wykluczyć instrumenty finansowe z obrotu na wniosek emitenta, z zastrzeżeniem możliwości uzależnienia decyzji w tym zakresie od spełnienia przez emitenta dodatkowych warunków. W dniu 6 maja 2015 r. został złożony przez spółkę Bipromet S.A. wniosek o wykluczenie z obrotu giełdowego akcji tej spółki z uwagi na fakt, że wszystkie jej akcje, po przeprowadzonym przymusowym wykupie, znajdują się w posiadaniu jednego akcjonariusza" - czytamy w komunikacie.

Pod koniec stycznia KGHM Polska Miedź ogłosiła wezwanie na 2 107 932 akcje Biprometu po cenie 6,29 zł za akcję. W wyniku wezwania, wzywający zamierzał uzyskać 34 proc. wszystkich akcji w spółce i osiągnąć do 100 proc. ogólnej liczby głosów w spółce.

Notowania trzymiesięczne akcji Bipromet

Bipromet przedsiębiorstwem inżynieryjno-budowlanym. Odbiorcą usług firmy jest przede wszystkim przemysł - zwłaszcza hutnictwo metali nieżelaznych, zakłady przemysłowe z branży stalowej, energetycznej, cementowej. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r.

Tagi: bpm, kgh, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz