Notowania

bitcoin
05-02-2018 (13:27)

Następca tronu widzi w kryptowalutach szansę na zrobienie majątku

Mimo niemal panicznej wyprzedaży bitcoinów ostatnim czasie, kryptowaluty ciągle wzbudzają ogromne zainteresowanie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AFP PHOTO / POOL / ROBIN UTRECHT)
Książę Alois z księżną Sophie

Choć w ostatnim czasie można zaobserwować niemal paniczną wyprzedaż bitcoinów, to niektórym wydaje się ona niestraszna. Zarabianiem pieniędzy z wykorzystywaniem kryptowalut zainteresowała się nawet rodzina królewska w Lichtesteinie.

Bitcoin traci na wartości już piąty dzień z rzędu. Notowania kryptowaluty w poniedziałek spadły poniżej 8 tys. dolarów i są teraz na najniższym poziomie od listopada. Kilka ostatnich godzin przyniosło posiadaczom bitcoinów straty na ponad 10 proc. Na przestrzeni tygodnia przekraczają 30 proc.

Mimo spektakularnego pękania bańki na bitcoinie, kryptowaluty ciągle rozpalają wielkie emocje i wielu widzi w nich ciągle potencjał do zrobienia dużych pieniędzy. Nawet wśród słynących z tradycyjnego podejścia do inwestycji rodzin królewskich.

Książę Lichtensteinu w wywiadzie dla CNBC przyznał, że w kryptowalutach i szeroko rozumianej technologii blockchain z nimi związanej, widzi szansę na przywrócenie rodzinie dawnego bogactwa.

Blockchain jedną z sześciu najintensywniej rozwijanych technologii na świecie

Lichtenstein jako jeden z nielicznych europejskich rajów podatkowych pasuje do bitcoina. Z drugiej jednak strony akurat majątek tej rodziny królewskiej w dużej mierze pochodził z kolekcji dzieł sztuki, co ma niewiele wspólnego z inżynierią finansową, której tworem jest np. bitcoin.

- Technologia blochchain zmieni wiele rzeczy. Może nawet pomóc naszemu państwu w skuteczniejszym zarządzaniu - mówi książę Alois, cytowany przez CNBC.

Tagi: bitcoin, giełda, wiadomości, waluty, gospodarka, pieniądze, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-02-2018

zdzBo polski plebs nie rozumie w ogóle o co chodzi. Polok cebulak ma trzymać kasę w banku na koncie 2% w skali roku tak że by prezes miał czym obracać i … Czytaj całość

06-02-2018

lol"Pękanie bańki"? Chyba sobie żartujecie. To nie bańka tylko zmasowany atak wielu rządów i banków. Najpierw propagandowy, a teraz prawny … Czytaj całość

05-02-2018

8Wysprzedaż krypto waluty winduje dolara USD . Krypto to lipa na resorach i jego wartość w ciągu miesiąca spadnie do 3 tyś. a pod koniec 2018 do ZERA.

Rozwiń komentarze (19)