Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Bitcoin zyskał tysiąc dolarów w 45 minut. Powrót optymizmu

Bitcoin zyskał tysiąc dolarów w 45 minut. Powrót optymizmu

Gwałtowny skok w górę, to coś za czym tęsknili kryptowaluciarze. Fot. Vladimir Astapkovich/Sputnik/EAST NEWS
Gwałtowny skok w górę, to coś za czym tęsknili kryptowaluciarze.

W czwartkowe południe nad rynkiem bitcoina wstało słońce. Nie trzeba było długo czekać, żeby z poziomów poniżej 7 tys. dol. najpopularniejsza kryptowaluta przebiła 8 tys. dol. i dalej rosła. To wybicie po długiej jak na kryptowaluty konsolidacji. Na wybitnie spekulacyjnym rynku nuda nie utrzymuje się długo.

Tylko 45 minut trzeba było, by kurs bitcoina zyskał tysiąc dolarów. Jak za dawnych dobrych czasów z ubiegłego roku. W ostatnich dwóch tygodniach cena wahała się w wąskim przedziale cenowym, co na rynku kryptowalut jest nudą nie do wytrzymania.

Hamulce puściły graczom zaraz przed czwartkowym południem naszego czasu. Cena od godz. 8:00 rosła przez cztery godziny z poziomu 6 766 dol. do 7 tys. dol. To była najwyraźniej bariera, na której spekulanci ustawili tzw. „stop loss”, bo kurs nagle wybił ostro w górę. Włączyły się wiec zlecenia automatyczne, które doprowadziły do zawarcia całego mnóstwa transakcji.

Notowania bitcoina na platformie BitStamp - ostatnie trzy dni

 

Na pokonanie kolejnego tysiąca dolarów potrzeba było rynkowi zaledwie 45 minut. Oskar Odbole, analityk serwisu coindesk wskazuje, że w sumie skala wzrostu nie powinna dziwić.

- Im szerszy zakres i dłuższy czas trwania strefy konsolidacji, tym gwałtowniejszy jest przełom - podaje.

Zobacz też: Bitcoin doprowadził do spadku cen złota i platyny?

 

 

Według niego konsolidacja bitcoina zakończyła się znaczącym przełamaniem. Na koniec dnia kryptowaluta była na poziomie 7,9 tys. dol., czyli powyżej poziomu, który według niego wskazuje, że nie można wykluczyć wzrostu do 8,5 tys. dol., potwierdzając „bycze” wybicie z podwójnego dna hossy.

Wartość bitcoinów dzięki wzrostom z czwartku przebiła 130 mld dol. Wszystkie kryptowaluty znowu są warte ponad 300 mld dol., a konkretnie 324 mld dol. w południe w piątek. To oczywiście nie to samo, co 819 mld dol. jeszcze 7 stycznia 2018 r. Powrót do podobnych wartości będzie bardzo trudny - klimat na rynku już nie jest aż tak radosny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bitcoin, kryptowaluty
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Buffet
2018-05-06 17:58
czy na prawdę w dniu 06.05.2018 ten artykuł musi "wisieć" nie głównej stronie portalu? przecież informacje w nim zawarte zdezaktualizowały się kilka godzin po publikacji
Illuminati
2018-04-18 16:24
Zapraszamy na strone Hot forex. Ciekawe możliwości inwestycyjne
Stary Józek
2018-04-15 13:39
"Pod materacem trzymam bitcoina". W tej chwili 8346 USD.
Pokaż wszystkie komentarze (10)