Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Biuro Inwestycji Kapitałowych: Projekty przebiegają zgodnie z harmonogramem

0
Podziel się:
Biuro Inwestycji Kapitałowych: Projekty przebiegają zgodnie z harmonogramem

Biuro Inwestycji Kapitałowych (BIK) ocenia, że realizuje cele emisyjne - budowę centrów logistycznych i galerii handlowej - zgodnie z planem, poinformował prezes Mirosław Koszany. Spółka może rozpocząć budowę drugiej hali w Śląskim Centrum Logistycznym jeszcze w tym roku.

"Jesteśmy rok od debiutu na warszawskim parkiecie i jednocześnie mniej więcej na półmetku okresu ustalonego na osiągnięcie celów emisyjnych. Patrząc z obecnej perspektywy realizacja zakładanych inwestycji przebiega zgodnie z planem" - powiedział Koszany, cytowany w komunikacie.

BIK jest w trakcie rozbudowy Śląskiego Centrum Logistycznego oraz budowy galerii handlowej w Radomiu. Wkrótce ruszy również budowa centrum logistycznego Kraków III.

"W Sosnowcu jesteśmy w trakcie budowy pierwszej hali o powierzchni 11,5 tys. m2, która powinna być oddana do użytku z końcem tego roku. [...] Dysponujemy również pozwoleniem na budowę drugiej hali o powierzchni 13 tys. m2 i być może jeszcze w tym roku rozpoczniemy jej budowę. W lipcu br. otrzymaliśmy pozwolenie na budowę centrum logistycznego Kraków III. Realizacja tej inwestycji zostanie przeprowadzona w dwóch etapach. Ukończenie pierwszego etapu planujemy na przełom II i III kwartału 2018 roku, a realizacja całego projektu powinna zakończyć się do 2019 roku" - wyjaśnił prezes.

Realizacja inwestycji w Sosnowcu i Krakowie zapewni wzrost powierzchni magazynowej zarządzanej przez BIK łącznie o blisko 80%. Realizacja inwestycji w Radomiu zapewni wzrost powierzchni handlowej zarządzanej przez BIK o około 75%, przypomniano także w komunikacie.

Biuro Inwestycji Kapitałowych w ubiegłorocznym IPO pozyskało od inwestorów 20,34 mln zł brutto. Środki zgodnie z prospektem są przeznaczone na realizacje inwestycji zaplanowanych na lata 2017-2019. W szczególności chodzi o rozbudowę Śląskiego Centrum Logistycznego w Sosnowcu poprzez budowę dwóch kolejnych hal magazynowych o łącznej powierzchni najmu około 25 tys. m2, budowę Centrum Logistycznego Kraków III oraz budowę parku handlowego. Wartość nakładów na realizację tych inwestycji sięga łącznie około 70 mln zł, przypomina BIK.

Śląskie Centrum Logistyczne zlokalizowane jest w bezpośrednim sąsiedztwie skrzyżowania autostrady A4 i wschodniej obwodnicy Śląska - drogi S1 pod Sosnowcem. Centrum logistyczne Kraków III powstanie natomiast w miejscowości Targowisko znajdującej się w niedalekiej odległości od Krakowa w kierunku wschodnim, bezpośrednio przy A4.

Park handlowy powstaje z kolei w Radomiu przy ul. Struga, a nie jak początkowo zakładano w Dzierżoniowie. Docelowo będzie oferował łącznie 5 180 m2 powierzchni handlowej. Obecnie obiekt skomercjalizowany jest na poziomie już ok. 82%.

Biuro Inwestycji Kapitałowych jest deweloperem powierzchni komercyjnych. Specjalizuje się w budowie i wynajmie nowoczesnych powierzchni magazynowych. Drugim filarem działalności jest budowa i wynajem nowoczesnych powierzchni handlowych. Spółka zadebiutowała na GPW w 2016 r.

budownictwo
nieruchomości
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)