Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

BM Reflex nie oczekuje znacznych zmian średnich cen paliw w II połowie września

0
Podziel się:
BM Reflex nie oczekuje znacznych zmian średnich cen paliw w II połowie września

Warszawa, 16.09.2016 (ISBnews/ BM Reflex) - Nie należy oczekiwać istotnych zmian cen paliw na poziomie wartości średnich w drugiej połowie września, wynika z komentarza rynkowego analityków Biura Maklerskiego Reflex.

Poniżej komentarz rynkowy BM Reflex:

Ceny paliw na krajowych stacjach po chwilowym wzroście w końcówce wakacji od prawie 2 tygodni są stabilne. Podobnie sytuacja wyglądała w tygodniu ubiegłym. W dalszym ciągu średnio za litr benzyny Pb95 płacimy średnio 4,44 PLN/l. Litr oleju napędowego kosztuje 4,26 PLN/l, natomiast średni krajowa cena autogazu to 1,88 PLN/l. Druga połowa września nie powinna przynieść istotnych zmian cen paliw na poziomie wartości średnich.

Obecny poziom cen jest zbliżony do wartości z roku poprzedniego tzn. zarówno benzyna jak i olej napędowy są jeszcze tańsze ale już o zaledwie 15 gr./l oraz 6 gr./l. Najdroższym regionem kraju jeśli chodzi o poziom cen jest obecnie województwo podlaskie, opolskie i kujawsko -pomorskie. Najtaniej zatankujemy w łódzkim i lubuskim.

Ceny ropy Brent w Londynie spadły w mijającym tygodniu w rejon 46 USD/bbl. Tygodniowa zmiana cen jest jednak niewielka.

Ostatni raport MAE wraz z obawami przed podwyżką stóp procentowych w USA wyraźnie pogorszyły nastroje na rynku ropy naftowej. Ceny mają póki co wyraźny problem z odbiciem z rejonu 46 USD/bbl.

Międzynarodowa Agencja Energii zrewidowała z powrotem w dół do 1,3 mln bbl/d prognozy tempa wzrostu konsumpcji ropy w tym roku. W roku 2017 światowy popyt na ropę ma wzrosnąć 1,2 mln bbl/d. W dalszym ciągu rosną światowe rezerwy paliw. W lipcu zapasy ropy i paliw w krajach OECD ustanowiły nowy rekord 3 111 md. Zdaniem MAE nadwyżka podaży ropy naftowej (choć już w nie tak dużej skali) to utrzyma się jednak do połowy przyszłego roku. W dalszym ciągu kwestia określenia czasu kiedy rynku ropy naftowej powróci do równowagi stoi pod znakiem zapytania.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)