Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Łukasz Pałka
|

Posiadacze akcji Bogdanki mają szanse na zyski. Tak twierdzą analitycy

1
Podziel się:

Analitycy Domu Maklerskiego BDM podnieśli cenę docelową akcji spółki Bogdanka.

Posiadacze akcji Bogdanki mają szanse na zyski. Tak twierdzą analitycy
(Bogdanka S.A.)

Analitycy Domu Maklerskiego BDM podnieśli cenę docelową akcji spółki Bogdanka do 99,2 zł z 89,49 zł. Jednocześnie podtrzymali zalecenie "kupuj".

Rekomendacja została wydana przy cenie 78,5 zł za akcję. W poniedziałek na otwarciu kurs wyniósł 77,16 zł.

"Nasz model z lutego'17 uwzględniał konserwatywne założenia na br. i dlatego obecnie zdecydowaliśmy się na korektę oczekiwań dla EBITDA do ponad 640 mln zł (czyli o +7,6%).

Zobacz także: Zobacz także: Ursus inwestuje w e-busy

Na lata 2018-2019 zdecydowaliśmy się także na podniesienie naszych prognoz. Widzimy determinację władz LWB w kontroli kosztów działania (spadek UMCC wI poł. 2017) oraz rosnące zapotrzebowanie na krajowy węgiel energetyczny, co jak już wskazywaliśmy będzie determinować w najbliższych miesiącach coraz wyższe odczyty PSCMI1. Tym samym w 2018 roku oczekujemy, że EBITDA osiągnie pułap 739 mln zł, a w 2019 roku będzie to 761 mln zł" - czytamy w raporcie.

Analitycy prognozują, że zysk netto spółki wyniesie 231,9 mln zł w 2017 r. przy 1 771,6 mln zł przychodów.

Kurs akcji Bogdanki od początku 2017 roku

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
rodzic
6 lat temu
NAUCZYCIEL-to ktos taki kto uczy!! a popatrzcie:w dzisiejszych czasach jak nie dasz KOREPETYCJI dziecku to nie przejdzie do nastepnej klasy.Kto za moich czasow dawal korepetycje...co to bylo.... nauczyciel nauczyl na lekcji- a teraz jest tak- przychodzi pani i mowi zad 1 2 3 4 ...str 23 25 36 prosze rozwiazac w domu....a w domu konsternacja.......a co do korepetycji to najlepiej aby dawala pani z klasy obok-i tak to jest