Notowania

górnictwo
25.11.2015 16:09

Bogdanka traci kolejne przychody. Renegocjacja kontraktu z Puławami

LW Bogdanka przedłużyła umowę na węgiel dla ZA Puławy, zmniejszyła jej wartość

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bogdanka S.A.)

Lubelski Węgiel Bogdanka podpisał z Grupą Azoty Zakładami Azotowymi Puławy aneks do umowy na sprzedaż węgla energetycznego. Przedłuża on termin jej obowiązywania o dwa lata, ale zmniejsza jej wartość o 5,6 proc.

"Aneks przedłuża obowiązywanie umowy do końca 2019 roku (uprzednio umowa obowiązywała do końca roku 2017) oraz określa nowe warunki dostaw węgla energetycznego w okresie jej obowiązywania" - czytamy w komunikacie spółki.

W wyniku podpisania aneksu, wartość umowy wynosi teraz łącznie 859 mln zł netto, tj. o 5,6 proc. mniej od wartości, którą Bogdanka podawała w grudniu 2014 r. Przychody z kontraktu będą mniejsze o 50 mln złotych.

Notowania tygodniowe akcji Bogdanki

W tym roku spółka musiała renegocjować już umowę z PGNiG Termika, co obniżyło przychody kopalni z kontraktu o prawie 16 proc. Zmienić umowę chciała też spółka Enea Wytwarzanie, ale później okazało się, że Enea chce przejąć akcje Bogdanki, do czego zresztą doszło pod koniec października.

Pozostałe warunki umowy nie ulegają zmianie.

LW Bogdanka miała na koniec 2014 r. 16,6 proc. udziałów w rynku węgla energetycznego w Polsce i 24,9 proc. w rynku węgla sprzedanego do energetyki zawodowej. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

Tagi: górnictwo, lwb, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz