Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bogdanka zmieni statut. Przyjmie kodeks Enei

2
Podziel się:

Zmiany zostały zaakceptowane przez nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy węglowej spółki.

Bogdanka zmieni statut. Przyjmie kodeks Enei
(Bogdanka S.A.)
bEIXHpRx

Właściciele akcji Bogdanki zdecydowali podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia o zmianach w statucie. Po rejestracji przez Sąd Rejestrowy, Bogdanka przystąpi do grupy Enea oraz przyjmie jej kodeks.

"Przyjęte zmiany to drugi i ostatni krok w przygotowaniu statutu LW Bogdanka do wdrożenia ładu korporacyjnego Grupy Enea. Dzięki temu chcemy łatwiej i ściślej współpracować w ramach innowacyjnego koncernu surowcowo-energetycznego, w którym Bogdanka jest strategicznym aktywem wydobywczym" - powiedział wiceprezes ds. korporacyjnych Enei i członek rady nadzorczej LW Bogdanka Wiesław Piosik, cytowany w komunikacie.

Enea i Bogdanka zakończyły w połowie kwietnia pierwszą fazę integracji, której częścią była zmiana statutu Bogdanki w zakresie obowiązku działania w interesie Grupy Enea. Druga faza integracji polegała na dostosowaniu statutu w najbardziej możliwym stopniu do standardu energetycznej spółki, przyjęciu jej kodeksu oraz przyłączeniu do Grupy.

bEIXHpRz

LW Bogdanka miała na koniec 2015 roku 14,4 proc. udziałów w rynku węgla energetycznego w Polsce i 22,5 proc. w rynku węgla sprzedanego do energetyki zawodowej. Dołączy do trzech wiodących podmiotów: Enei (obrót energią elektryczną), Enei Operator (dystrybucja energii elektrycznej) oraz Enei Wytwarzanie (wytwarzanie energii elektrycznej).

bEIXHpSa
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
asd
5 lata temu
Bogdanka będzie dojną krową teraz.
Edward Szkieł...
5 lata temu
oj Enea dostała kukułcze jajo hehe oj statystów z partii przybedzie w szeregach