Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
górnictwo
28.09.2015 14:44

Boryszew dostanie prawie 30 mln zł dofinansowania. Spółka realizuje ważny projekt

W ciągu ostatnich dwóch lat grupa Boryszew pozyskała wraz ze współpracującymi ośrodkami naukowymi ponad 44 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(boryszew)

Projekt nowej technologii produkcji walcówki realizowany przez NPA Skawina, oddział Boryszwa, dostanie 29,82 mln zł dofinansowania z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBiR) - podał Boryszew.

"Celem projektu jest opracowanie innowacyjnej technologii ciągłego odlewania i walcowania jednorodnej co do składu chemicznego i własności mechanicznych walcówki z wysokowytrzymałych stopów aluminium do dalszych procesów przeróbki plastycznej, charakteryzującej się unikatową w stosunku do produktów konkurencji jednorodnością co do składu chemicznego i własności mechanicznych na całej długości kręgu" - czytamy w informacji spółki.

Całkowity koszt projektu to 74,56 mln zł. Powinien on zostać zrealizowany do końca 2018 roku. W listopadzie zakończą się kolejne dwa konkursy, dla których Boryszew opracował już dokumentację.

"Realizowane w przyszłości projekty, po ich wdrożeniu do seryjnej produkcji, stanowić będą znaczącą pozycję w przychodach i zyskach grupy" - powiedział członek zarządu spółki Mikołaj Budzanowski.

W ciągu ostatnich dwóch lat grupa Boryszew pozyskała wraz ze współpracującymi ośrodkami naukowymi ponad 44 mln zł dofinansowania na 6 projektów związanych w opracowaniem i wdrożeniem innowacyjnych technologii. Środki unijne przyznane zostały miedzy innymi na projekty związane z segmentem motoryzacyjnym Boryszewa (Maflow), a także metali nieżelaznych (ZM Silesia, Huta Oława, NPA Skawina).

Grupa Boryszew to międzynarodowy koncern z branży automotive, posiadający 20 zakładów w 8 krajach na 3 kontynentach i zatrudniający 8 tys. pracowników. Do grupy należą m. in. grupa Maflow, AKT, Theyson oraz Elana, a także należące do grupy Impexmetal Huta Aluminium Konin, Hutmen, Baterpol FŁT czy ZM.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz