Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Frączyk
|

Boryszew ma 100 proc. Hutmena po przymusowym wykupie akcji

1
Podziel się:

Grupa Boryszewa skupiła w ramach żądania przymusowego wykupu od akcjonariuszy mniejszościowych 2 549 980 akcji stanowiących ok. 9,96 proc. kapitału zakładowego Hutmena i posiada 100% kapitału zakładowego tej spółki oraz głosów.

Grupa Boryszewa skupiła w ramach żądania przymusowego wykupu od akcjonariuszy mniejszościowych 2 549 980 akcji stanowiących ok. 9,96 proc. kapitału zakładowego Hutmena i posiada 100 proc. kapitału zakładowego tej spółki oraz głosów.

,,Boryszew nabył w dniu 17 stycznia 2017 roku wszystkie akcje będące przedmiotem przymusowego wykupu. W związku z rozliczeniem akcji nabytych w ramach przymusowego wykupu Grupa Boryszew posiada 25 596 270 akcji spółki Hutmen stanowiących 100,00 proc. kapitału zakładowego Hutmen i odpowiadających ogólnej liczby głosów na walnym" - czytamy w komunikacie.

Na początku grudnia Boryszew wraz z podmiotami zależnymi, tj. Impexmetalem, SPV Boryszew 3, SPV Impexmetal oraz Impex-Invest, ogłosił przymusowy wkup wszystkich akcji posiadanych przez pozostałych akcjonariuszy tj. 2 549 980 akcji (9,96 proc. kapitału) spółki Hutmen po cenie 5,31 zł za sztukę.

Hutmen jest producentem wyrobów z metali nieżelaznych.

Grupa Boryszew to jedna z największych grup przemysłowych w Polsce z zakładami produkcyjnymi zlokalizowanych w 14 krajach na 4 kontynentach i zatrudniająca ponad 9 000 pracowników. Grupa specjalizuje się w produkcji komponentów do produkcji samochodów oraz przetwórstwie metali nieżelaznych.

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Tomi
5 lata temu
Pracuje w tej firmer jako robot I wide no we maszyny za ciezkie pieniadze