Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Frączyk
|

Boryszew ma 100 proc. Hutmena po przymusowym wykupie akcji

4
Podziel się:

Grupa Boryszewa skupiła w ramach żądania przymusowego wykupu od akcjonariuszy mniejszościowych 2 549 980 akcji stanowiących ok. 9,96 proc. kapitału zakładowego Hutmena i posiada 100% kapitału zakładowego tej spółki oraz głosów.

Grupa Boryszewa skupiła w ramach żądania przymusowego wykupu od akcjonariuszy mniejszościowych 2 549 980 akcji stanowiących ok. 9,96 proc. kapitału zakładowego Hutmena i posiada 100 proc. kapitału zakładowego tej spółki oraz głosów.

,,Boryszew nabył w dniu 17 stycznia 2017 roku wszystkie akcje będące przedmiotem przymusowego wykupu. W związku z rozliczeniem akcji nabytych w ramach przymusowego wykupu Grupa Boryszew posiada 25 596 270 akcji spółki Hutmen stanowiących 100,00 proc. kapitału zakładowego Hutmen i odpowiadających ogólnej liczby głosów na walnym" - czytamy w komunikacie.

Na początku grudnia Boryszew wraz z podmiotami zależnymi, tj. Impexmetalem, SPV Boryszew 3, SPV Impexmetal oraz Impex-Invest, ogłosił przymusowy wkup wszystkich akcji posiadanych przez pozostałych akcjonariuszy tj. 2 549 980 akcji (9,96 proc. kapitału) spółki Hutmen po cenie 5,31 zł za sztukę.

Hutmen jest producentem wyrobów z metali nieżelaznych.

Grupa Boryszew to jedna z największych grup przemysłowych w Polsce z zakładami produkcyjnymi zlokalizowanych w 14 krajach na 4 kontynentach i zatrudniająca ponad 9 000 pracowników. Grupa specjalizuje się w produkcji komponentów do produkcji samochodów oraz przetwórstwie metali nieżelaznych.

giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(4)
WYRÓŻNIONE
Tomi
9 lat temu
Pracuje w tej firmer jako robot I wide no we maszyny za ciezkie pieniadze

© 2026 WIRTUALNA POLSKA MEDIA S.A.

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.