Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

BOŚ Bank: W centrum uwagi w tym tygodniu posiedzenie RPP

1
Podziel się

Dla inwestorów krajowych w tym tygodniu istotne znaczenie będą miały m.in. wypowiedzi członków Rady Polityki Pieniężnej (RPP) na konferencji prasowej po dwudniowym posiedzeniu oraz informacje nt. dalszych prac związanych z reformą podatkową w USA.

BOŚ Bank: W centrum uwagi w tym tygodniu posiedzenie RPP
bDAlTPEB

"Z pewnością publikacja danych dot. wzrostu PKB oraz inflacji CPI, po wcześniejszej publikacji danych dot. wynagrodzeń w październiku (dynamika ponad 7% r/r) będą pewnym wyzwaniem dla RPP już na posiedzeniu w tygodniu bieżącym. Nie sądzimy natomiast, aby retoryka Rady zmieniła się istotnie, w szczególności ocena prezesa NBP A. Glapińskiego dot. stabilizacji stóp procentowych na bieżącym poziomie do końca 2018 r." - czytamy w raporcie.

Ich zdaniem, istotny wpływ na rynki będą miały również dalsze prace nad ustawą podatkową w USA, przy rosnącym prawdopodobieństwie ostatecznego uchwalenia projektu przed końcem 2017 roku.

"W Europie wątki polityczne będą do końca br. zapewne dominować nad kwestią polityki pieniężnej i zaplanowanym na 14 grudnia posiedzeniem rady EBC. Bardzo istotne będą ostateczne ustalenia szczytu UE (14-15. grudnia) informacje dot. rozmów koalicyjnych w Niemczech oraz wyniki wyborów regionalnych w Katalonii 21. grudnia" - czytamy dalej.

bDAlTPED
bDAlTPFe
forex
giełda
wiadomości
Źródło:
KOMENTARZE
(1)
PJB
3 lata temu
Aby zmieniła się retoryka szefa banku centralnego musiałby się przesunąć jego wrażliwość społeczna z partyjnego obowiązku wspierania budżetu na chęć pomocy osobą starszym będącym na emeryturze lub w najbliższym czasie na nią przechodzącym. Musiałaby wzrosnąć wrażliwość społeczna. Bo to w nich, najuboższych najbardziej uderza ujemna realna stopa procentowa która po prostu zjada ich oszczędności, gromadzone przez lata. Zabija też skłonność do oszczędzania ale oto to już mniejsza sprawa, na tym ucierpią tylko przyszłe inwestycje bo nie będzie ich z czego robić. A inwestycji nie ma czyli nic się nie zmieni, tylko powód ich braku będzie inny.