Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
28.08.2017 10:08

BOŚ udzielił ponad 23 mln zł kredytu na Hotel Trofana w Międzyzdrojach

Podziel się
Dodaj komentarz

Bank Ochrony Środowiska (BOŚ) sfinalizował pierwszą umowę w ramach programu Jeremie w woj. zachodniopomorskim, podał bank. W ramach inwestycji przeprowadzona zostanie modernizacja obiektu Trofana Active w Międzyzdrojach wraz z modernizacją obiektu Pałacyk Trofana. Pożyczka Jeremie na to przedsięwzięcie przekracza kwotę 23 mln zł.

"Preferencyjne pożyczki na projekty miejskie realizowane na terenie Pomorza Zachodniego dostępne są dzięki umowie podpisanej przez Bank Ochrony Środowiska z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, pełniącym rolę menadżera Funduszu Powierniczego Jeremie. Pożyczki są korzystnie oprocentowane i udzielane na okres nawet 17 lat. Co ważne, zainteresowany pozyskaniem finansowania przedsiębiorca nie ponosi żadnych opłat związanych z udzieleniem pożyczki i może skorzystać z 2-letniej karencji w jej spłacie. Budżet programu wynosi 80 mln zł, w tym 40 mln zł ze środków Zachodniopomorskiego Funduszu Powierniczego Jeremie i 40 mln zł ze środków BOŚ" - czytamy w komunikacie.

Wspierane w ramach programu Jeremie przedsięwzięcia mają prowadzić do nadania zdegradowanym obszarom nowych funkcji: edukacyjnych, rekreacyjnych, sportowych, kulturalnych, gospodarczych, a także do kreowania przestrzeni dla ośrodków kultury wraz

z elementami komercyjnymi. Finansowaniem Jeremie mogą być objęte projekty mikro-, małych lub średnich przedsiębiorców, które przyczyniają się do tworzenia nowych miejsc pracy, wdrażania nowych rozwiązań technologicznych, rozwoju sektora MŚP, podano również.

Udzielenie finansowania uwarunkowane jest objęciem inwestycji właściwym Zintegrowanym Planem Zrównoważonego Rozwoju Obszarów Miejskich oraz jej oddziaływaniem na sferę społeczną.

Akcje Banku Ochrony Środowiska od 1997 roku są notowane na rynku podstawowym GPW. W skład grupy wchodzi również Dom Maklerski BOŚ S.A.

Tagi: finanse, bankowość, budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz