Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
górnictwo
30.10.2018 14:16

Bowim miał wstępnie 9,2 mln zł jednostkowego zysku netto w I-III kw.

Bowim odnotował 9,2 mln zł jednostkowego zysku netto w okresie I-III kw. 2018 r., co stanowi spadek o 2,24 mln zł r/r, podała spółka, prezentując wstępne dane. 

Podziel się
Dodaj komentarz

"Jednostkowy zysk operacyjny emitenta za III kwartały wyniósł 25 588 tys. zł" - czytamy w komunikacie.

Jednostkowe przychody netto ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów wyniosły 1 053,6 mln zł i wzrosły o 162,2 mln zł r/r. W samym III kwartale przychody Bowimu wyniosły ponad 345 mln zł i były wyższe o prawie 10% w ujęciu rocznym, podano także.

"Wzrost przychodów netto ze sprzedaży jest następstwem właściwego wykorzystania koniunktury rynkowej oraz zwiększonych, w wyniku prowadzonych inwestycji, mocy logistyczno-magazynowych. Natomiast zmiana wyniku finansowego netto wynika ze zmian cen wyrobów hutniczych" - czytamy dalej.

"W 2017 roku po raz pierwszy w giełdowej historii naszej spółki osiągnęliśmy obroty przekraczające 1 mld zł. Tym bardziej jest mi miło poinformować o szacunkach, według których w tym roku 1 mld zł jednostkowych przychodów udało nam się wypracować już w pierwszych trzech kwartałach. Wynik ten pokazuje, że jesteśmy w stanie efektywnie odpowiadać na rosnący popyt na wyroby stalowe. Liczymy, że dzięki trwającym inwestycjom obsługiwane przez nas wolumeny nadal będą rosły" - skomentował wiceprezes Jacek Rożek, cytowany w komunikacie.

Z końcem października znika ryzyko oskarżenia i wezwania spółki przez organy skarbowe do zapłaty zaległego podatku VAT, w razie wykrycia kolejnych nadużyć podatkowych wśród jej dostawców, wskazał także wiceprezes.

Grupa Bowim jest jednym z głównych dystrybutorów stali na polskim rynku, obsługuje 3,5 tys. klientów z różnych branż, dostarczając 320 tys. ton stali rocznie. Poza podstawową działalnością, tj. handlem wyrobami hutniczymi, Bowim prowadzi produkcję prefabrykatów zbrojeniowych dla budownictwa. Dysponuje nowoczesnymi zakładami produkcyjnymi w Sosnowcu, Płocku i Gliwicach. Akcje spółki są od 2012 r. notowane na GPW.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz