Notowania

górnictwo
20.11.2017 09:02

Bowim może przekroczyć 1 mld zł przychodów w 2017 r.

Bowim ma szansę przekroczyć 1 mld zł przychodów w całym 2017 r., poinformował wiceprezes Jacek Rożek.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Jesteśmy na najlepszej drodze, by po raz pierwszy w giełdowej historii naszej spółki przekroczyć miliard złotych przychodów w całym roku obrotowym" - powiedział Rożek, cytowany w komunikacie.

Podkreślił, że III kwartał był okresem ciężkiej pracy, nie tylko ze względu na znacznie większą ilość obsługiwanych wolumenów stali w porównaniu do zeszłego roku, ale także z powodu prowadzonych inwestycji. Budowa magazynu składowego w Płocku jest obecnie na etapie oddania do użytkowania, a na początku 2018 r. spółka powinna zakończyć budowę centrum magazynowo-dystrybucyjnego w Rzeszowie.

"Jesteśmy przekonani, że obie te inwestycje pozytywnie przyczynią się do osiąganych przez nas wyników już w 2018 roku" - posumował wiceprezes.

W okresie I-III kw. 2017 r. Bowim miał 13,29 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 17,49 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 829,4 mln zł w porównaniu z 612,41 mln zł rok wcześniej.

Grupa Bowim jest jednym z głównych dystrybutorów stali na polskim rynku, obsługuje 3,5 tys. klientów z różnych branż, dostarczając 320 tys. ton stali rocznie. Poza podstawową działalnością, tj. handlem wyrobami hutniczymi, Bowim prowadzi produkcję prefabrykatów zbrojeniowych dla budownictwa. Dysponuje nowoczesnymi zakładami produkcyjnymi w Sosnowcu, Płocku i Gliwicach. Akcje spółki są od 2012 r. notowane na GPW.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz