Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

BPS wyemituje obligacje podporządkowane o wartości nom. do 40 mln zł

0
Podziel się:

Zarząd Banku Polskiej Spółdzielczości (BPS) podjął uchwałę w sprawie emisji obligacji na okaziciela serii BPS0228 o łącznej wartości nominalnej do 40 mln zł, podał bank. Obligacje będą miały charakter długu podporządkowanego. 

BPS wyemituje obligacje podporządkowane o wartości nom. do 40 mln zł

"Obligacje będą niezabezpieczone i nie będą miały formy dokumentu. Zarząd banku postanawia oferować obligacje po cenie nominalnej w trybie wskazanym w art. 33 pkt 1 ustawy o obligacjach oraz art. 7 ust. 4 pkt 1 ustawy o ofercie publicznej. Oferta będzie skierowana w trybie oferty publicznej wyłącznie do klientów profesjonalnych w rozumieniu ustawy o obrocie instrumentami finansowymi" - czytamy w komunikacie.

Środki pieniężne pozyskane z emisji umożliwią bankowi efektywniejszą realizację celów bieżącej działalności statutowej oraz realizację optymalnego scenariusza strategicznego, zakładającego harmonijny rozwój banku przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa funkcjonowania, podano także.

"Zarząd banku, pod warunkiem dojścia do skutku emisji obligacji, rozważy podjęcie działań w celu wprowadzenia obligacji do obrotu w alternatywnym systemie obrotu Catalyst" - czytamy także.

Bank Polskiej Spółdzielczości (BPS) działa na polskim rynku od 1992 roku i zrzesza ok. 350 banków spółdzielczych.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)