Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
braster
11.06.2015 12:49

Braster może wkrótce przejść na GPW z NewConnect

Sąd zarejestrował podwyższenie kapitału spółki. Oznacza to, że jej akcje mogą w tym miesiącu zadebiutować na rynku głównym GPW.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Michał Dyjuk/Reporter)

Sąd zarejestrował podwyższenie kapitału spółki Braster, co oznacza, że jej akcje dotychczas notowane na NewConnect oraz akcje z nowej emisji mogą jeszcze w tym miesiącu zadebiutować na rynku głównym warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych, podała spółka.

"Po podwyższeniu kapitał zakładowy spółki wynosi 561 465,30 zł i dzieli się na 5 614 653 akcji serii A, B,C,D, E i F, które zostaną dopuszczone do obrotu na rynku regulowanym. Planowana zmiana rynku notowań powinna nastąpić jeszcze w tym miesiącu" - czytamy w komunikacie.

Wcześniej Braster sprzedał wszystkie 2,6 mln nowych akcji serii F, pozyskując od inwestorów 39 mln zł brutto (wliczając koszty emisji). Pozyskane środki zostaną przeznaczone na budowę linii technologicznej, opracowanie finalnej, komercyjnej wersji urządzenia przeznaczonego dla kobiet, stworzenie systemu automatycznej interpretacji badań termograficznych otrzymywanych z urządzenia Braster Tester, a także dokończenie prac związanych z wdrożeniem produktu na rynek.

Notowania tygodniowe akcji Braster

Braster, jako jedyna firma na świecie, posiada sprawdzoną technologię produkcji matryc ciekłokrystalicznych, w oparciu o którą opracowała prototyp urządzenia Braster Tester - innowacyjnego medycznego testera termograficznego służącego do wczesnego wykrywania patologii piersi, w szczególności raka piersi. Spółka jest notowana na NewConnect od grudnia 2012 r.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: braster, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz