Notowania

budownictwo
29.03.2018 11:34

Bricomarché zamierza zakończyć 2018 rok liczbą 160 działających sklepów

Bricomarché zamierza zakończyć bieżący rok liczbą 160 działających sklepów, powiedziała dyrektor generalna sieci Bricomarché w Polsce Katarzyna Jańczak-Stefanide. 150. market sieci we Wrocławiu rozpoczął działalność 28 marca.

Podziel się
Dodaj komentarz

"W 2018 r. planujemy otworzyć kilkanaście nowych supermarketów Bricomarché. Zgodnie z naszym planem bieżący rok zamierzamy zakończyć liczbą 160 działających sklepów, a do 2020 r. chcemy, by w Polsce działało 200 marketów Bricomarché. Coraz częściej inwestujemy w dużych miastach, chociaż zachowujemy wielką ostrożność przy wyborze tego typu lokalizacji. Ekspansja w aglomeracjach stawia przed nami spore wyzwania. W takich miejscach musimy konkurować z największymi graczami na rynku. Jest to możliwe dzięki niskim cenom oraz bogatej ofercie produktowej szyldu Bricomarché" - powiedziała dyrektor generalna sieci Bricomarché w Polsce, cytowana w komunikacie.

Bricomarché sukcesywnie dąży do osiągnięcia trzeciego miejsca w segmencie sklepów "dom i ogród" w Polsce. W ubiegłym roku jej obroty wzrosły do poziomu ponad 2 mld zł. Tak dynamiczny wzrost jest najlepszym wynikiem na rynku, podano również.

Grupa Muszkieterów, największa sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych i typu "dom i ogród" w Polsce, jest zrzeszeniem 298 niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu "dom i ogród" Bricomarché. Sieć handlowa Grupy Muszkieterów liczy obecnie 374 supermarkety Intermarché i Bricomarché. W centrali grupy w podpoznańskim Swadzimiu, w dwóch magazynach logistycznych oraz supermarketach zatrudnionych jest aktualnie 15 800 osób. Wyznaczaniem kierunków strategicznych obu sieci zajmuje się spółka ITM Polska. Muszkieterowie są obecni w 4 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii oraz Portugalii.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, handel detaliczny, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz