Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Broker JP Morgan wyprowadził miliony dolarów

Broker JP Morgan wyprowadził miliony dolarów

Fot. SalFalko/Flickr

Michael Oppenheim przyznał się do kradzieży milionów dolarów z kont klientów banku JP Morgan - donosi agencja Bloomberg. Jak tłumaczy, wszystko przez hazard. Został skazany na 5 lat więzienia.

Broker jednego z największych banków inwestycyjnych w Stanach Zjednoczonych zarządzał aktywami około 500 klientów. W jego rękach znalazło się około 90 mln dolarów. Okazało się, że znaczną część pieniędzy inwestował, jednak nie tak, jak życzyliby sobie klienci.

Skradzione pieniądze Michael Oppenheim przeznaczał na obstawianie zakładów bukmacherskich. W czasie rozprawy przed sądem przyznał się do choroby, polegającej na wręcz nałogowym hazardzie. Między innymi dzięki temu kara to tylko 5 lat więzienia, a nie jak wnioskowano 10 lat.

Oppenheim mecze obstawiał od 1993 roku. Gdy zaczął tracić setki tysięcy dolarów, postanowił korzystając z pieniędzy klientów odrobić straty, co tylko zwiększało jego debet. Ostatecznie przyznał się przed sądem do wyprowadzenia 20 mln dolarów.

- Zdaję sobie sprawę, że to, co zrobiłem, było straszne - przytacza słowa Oppenheim'a Bloomberg. - Dla mnie każdy zakład był o jednym za dużo. Gdybym nie był w objęciach nałogu, nie ukradłbym żadnych pieniędzy - tłumaczył broker.

Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Majster2010
83.243.38.* 2016-03-10 09:40
Rodzielić banki depozytowo-kredytowe i inwestycyjne i klient przychodzący do banku iwnestycyjnego będzie wiedział, jakie ponosi ryzyko. A ten cwaniaczek niech zwraca te miliony, bo dosyć kosztowna ta jego "choroba".
e121
194.63.135.* 2016-03-09 20:20
Czyli winien hazard a nie mentalność bankowca.`