Notowania

budownictwo
14-06-2018 (14:00)

Budimex: Rentowność spadnie w l. 2018-2019, ale chcemy pozostać lepsi od rynku

Budimex ocenia, że utrzymanie rentowności operacyjnej na poziomie ubiegłorocznych 9,2% jest niemożliwe w latach 2018-2019, ale chciałby osiągać w tym czasie rentowności lepsze niż rynek, poinformował prezes Dariusz Blocher. 

Podziel się
Dodaj komentarz

"To jest, moim zdaniem, w tym i kolejnym roku niemożliwe" - powiedział Blocher dziennikarzom w kuluarach Kongresu Infrastruktury Polskiej, pytany o utrzymanie poziomu rentowności operacyjnej z 2017 r. 

"Zawsze odnosimy się do rynku i wierzę, że nasza rentowność będzie lepsza niż rynek, ale będzie gorsza niż w latach ubiegłych - w części budowlanej" - dodał, wskazując, że w kolejnych trzech latach w wynikach grupy będzie rósł udział części deweloperskiej. 

Pytany o kierunki działań w celu poprawy rentowności segmentu budowlanego, Blocher wskazał, że "niewiele już można zrobić". 

"Proste metody się wyczerpały, na ludziach nie możemy oszczędzać. Jedyne co, możemy brać nowe kontrakty po lepszych cenach" - powiedział. 

"Jeżeli nie będzie waloryzacji cen, wprowadzonej do kontraktów podpisanych po 1 stycznia 2016 r. - bo to nas wszystkich boli - to my też będziemy mieli problemy i to jasno komunikujemy" - podkreślił także.

Z pozytywnych aspektów wyraził nadzieję, że "wzrost cen materiałów budowlanych już nie będzie taki spekulacyjny", jak do tej pory i że kontrakty, na które Budimex składał w tym roku oferty "wyglądają lepiej". 

"Musimy pokończyć 'złe' kontrakty, które będą ciągnęły wyniki w dół, a nowe będą coraz lepsze" - podsumował. 

Budimex jest notowany na warszawskiej giełdzie od 1995 r. Jego inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma Ferrovial. W 2017 r. miał 6,37 mld zł skonsolidowanych przychodów. 

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz