Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Budimex wystawi na sprzedaż jedną ze spółek

0
Podziel się:

Wcześniej wydzieli jednak część związaną z nieruchomościami.

Budimex wystawi na sprzedaż jedną ze spółek
(PIOTR GAMDZYK/REPORTER/EAST NEWS)
bFeEKyWd

Budimex chce wydzielić nieruchomość z Elektromontażu-Poznań i rozważa zrealizowanie na niej projektu deweloperskiego. Docelowo Elektromontaż-Poznań ma zostać wystawiony na sprzedaż - poinformował prezes Budimeksu Dariusz Blocher (na zdjęciu).

_ - Chcemy wydzielić z Elektromontażu-Poznań jej główne aktywo, czyli nieruchomość. Po wydzielaniu rozważymy zrealizowanie na niej projektu deweloperskiego _ - powiedział na spotkaniu z inwestorami Blocher.

_ - Rozważamy dokupienie akcji spółki od pracowników, ale docelowo Elektromontaż-Poznań zostanie wystawiony na sprzedaż _ - dodał.

bFeEKyWf

Budimex w grudniu 2014 r. poprzez spółkę Budimex Budownictwo podpisał ze Skarbem Państwa umowę, na mocy której dokupił 41,65 proc. akcji Elektromontażu-Poznań za 14,5 mln zł i zwiększył swoje zaangażowanie w tę spółkę do ponad 92 proc.

Wcześniej, w 2013 r., Budimex kupił 19,88 proc. akcji Elektromontażu Poznań od Banku Handlowego, zwiększając swoje zaangażowanie do 50,66 proc.

Elektromontaż–Poznań zajmuje się m.in. obróbką metali, produkcją elektrycznych silników, prądnic i transformatorów, aparatury rozdzielczej i sterowniczej energii elektrycznej oraz wykonywaniem instalacji elektrycznych.

Budimex ma 100 proc. udziałów w spółce Budimex Budownictwo.

bFeEKyWl

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bFeEKyWG
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)