Notowania

górnictwo
26.09.2016 10:05

Bumech otworzył kopalnię w Czarnogórze. To pierwsza inwestycja zagraniczna

Bumech uruchomił kopalnię boksytu w Czarnogórze - poinformowała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bumech)
Dariusz Dźwigoł, wiceprezes Bumechu

Eksploatacja pierwszego złoża Biocki Stan do końca roku osiągnie pełnię mocy produkcyjnych - zapowiedział prezes Marcin Sutkowski.

"Zgodnie z harmonogramem, rozpoczęliśmy działalność operacyjną w miejscowości Niksić w Czarnogórze od wydobycia pierwszych ton rudy boksytu w dniu otwarcia kopalni. Pierwsze tygodnie to czas na rozruch, natomiast do końca roku zakładamy osiągnięcie pełnych mocy wydobywczych na pierwszym złożu Biocki Stan. Z kolei na przełomie 2017 i 2018 roku planujemy rozpocząć eksploatację drugiego złoża Djurkov" - powiedział Sutkowski, cytowany w informacji przekazanej przez spółkę.

Kurs akcji Bumechu w ostatnich trzech miesiącach

Pod koniec sierpnia spółka poinformowała o pozyskaniu finansowania ze strony Banku Gospodarstwa Krajowego o wartości 4,6 mln euro, co pokryje 80 proc. poniesionych nakładów na rozruch kopalni. Tym samym oznacza to zakończenie najtrudniejszego etapu z ostatnich miesięcy, gdzie Bumech finansował prace przygotowawcze w Czarnogórze - własnymi środkami. Docelowo 40-50 proc. pracujących maszyn i urządzeń będzie wyprodukowane lub wyremontowane przez spółkę, co oznacza maksymalizację wydajności - podano również.

"Start naszej pierwszej inwestycji zagranicznej to nowy etap w rozwoju grupy. W najbliższych latach chcemy rozwijać dywersyfikację działalności prowadzoną na krajowym rynku usług górniczych poprzez rozwój inwestycji poza Polską" - dodał Sutkowski.

Bumech jest przedsiębiorstwem z branży maszynowej świadczącym usługi dla górnictwa. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2009 r.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-09-2016

HiiPrywatnie zarzadzane kopalnie zawsze sa lepiej zarzadzane niz panstwowe, mniejsze marnotrawstwo

Rozwiń komentarze (1)