Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
górnictwo
24.01.2018 08:23

Bumech przeprowadzi testy na utratę wartości aktywów

Bumech w restrukturyzacji przeprowadzi testy na utratę wartości aktywów finansowych i niefinansowych, podała spółka

Podziel się
Dodaj komentarz

"W wyniku aktualizacji planów techniczno-ekonomicznych, związanych z obecną sytuacją prawno-ekonomiczną, nastąpiła konieczność zredefiniowania strategii działania emitenta oraz poszczególnych spółek z grupy kapitałowej. Zmiana perspektyw rozwoju wpłynęła na podjęcie przez zarząd emitenta w dniu 23.01.2018 roku decyzji o przeprowadzeniu testów na utratę wartości aktywów finansowych i niefinansowych" - czytamy w komunikacie.

W szczególności powyższa decyzja związana jest z następującymi zdarzeniami i faktami:

1. Otwarciem postępowania restrukturyzacyjnego w spółce.

2. Brakiem możliwości uzyskania przez BTG układów ratalnych ze strony Urzędu Skarbowego oraz ZUS, a także nadmierną uciążliwością windykacji zobowiązań publicznoprawnych w stosunku do BTG, co uniemożliwia BTG prowadzenie działalności operacyjnej.

3. Odrzuceniem przez sąd wniosku o otwarcie postępowania sanacyjnego Kobud oraz złożeniem przez Kobud wniosku o upadłość.

4. Ograniczeniem możliwości finansowania działalności gospodarczej spółki w związku z trwającym postępowaniem restrukturyzacyjnym, wymieniono w komunikacie.

Bumech jest przedsiębiorstwem z branży maszynowej świadczącym usługi dla górnictwa. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2009 r.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz