Notowania

finanse
23.06.2015 14:06

BZ WBK rozpoczyna współpracę z Bank of Shanghai

Zdaniem ekspertów BZ WBK, Polska ma predyspozycje, żeby zredukować wynoszący obecnie prawie 66 mln zł deficyt w handlu z Chinami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Marek Mytnik/CC BY-SA 3.0/wikimedia commons)
Mateusz Morawiecki, prezes BZ WBK

Bank Zachodni WBK rozpoczął współpracę z Bank of Shanghai poprzez International Desk Grupy Santander - specjalny zespół doradców obsługujących klientów z zagranicy, w tym z Polski - podał bank.

- Chiny nie od wczoraj są w centrum uwagi całego świata, podobnie jak nie od wczoraj wiadomo, że rosnąca zamożność obywateli Chin i zmieniające się wzorce kulturowe stwarzają popyt na towary z Zachodu, w tym z Europy. Niestety, biznes w Chinach nie jest łatwy. To daleki rynek i odmienna kultura, z bardzo specyficznymi ramami dla funkcjonowania biznesu i żeby zacząć realnie działać na tym rynku, trzeba mieć na miejscu naprawdę dobre wsparcie organizacyjne - powiedział odpowiedzialny za rozwój biznesu międzynarodowego w BZ WBK Robert Antczak.

Zdaniem ekspertów BZ WBK, Polska ma predyspozycje, żeby zredukować wynoszący obecnie prawie 66 mln zł deficyt w handlu z Chinami. Rośnie również zainteresowanie polskich przedsiębiorstw eksportem do Chin.

International Desk w Bank of Shanghai rozwija kontakty z podmiotami takimi, jak chińskie instytucje rządowe, izby branżowe, kancelarie prawne, firmy doradcze, księgowe, podatkowe i logistyczne, a przede wszystkim ambasady poszczególnych krajów. Dzięki temu BZ WBK może zapewnić polskim firmom szerokie wsparcie i znacznie ułatwić właściwie pełną organizację biznesu w Chinach.

- Chińskie przepisy dla biznesu są jednymi z najbardziej skomplikowanych i szybko zmieniających się. (...) Bariera językowa, pozyskanie odbiorców, organizacja finansowania, wybór strategii sprzedaży, lokalne regulacje to tylko niektóre z wyzwań dla polskich firm na rynku chińskim. International Desk w BZ WBK i Bank of Shanghai zapewniają dostęp do bazy klientów i usług niefinansowych, których klienci nie znajdą w innych bankach. Polski klient zostanie przez nas poprowadzony przez cały proces - powiedziała Maggie Zhang, szefowa International Desk w Bank of Shanghai.

Bank of Shanghai ma 307 oddziałów we wszystkich najważniejszych gospodarczo prowincjach Chin, w tym w Szanghaju i Hongkongu.

Bank Zachodni WBK należy do czołówki banków uniwersalnych w Polsce. Jego akcje są notowane na warszawskiej giełdzie. Jego głównym akcjonariuszem jest hiszpański Santander, pierwszy bank w strefie euro i 11. na świecie pod względem kapitalizacji. Aktywa BZ WBK wyniosły 134,50 mld zł na koniec 2014 r.

Tagi: finanse, bankowość, san, bzw, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz