Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

CBRE: Powierzchnie handlowe na tzw. high streets mogą wzrosnąć o 15-20% w 10 lat

0
Podziel się:

Zasoby powierzchni handlowej na głównych polskich ulicach handlowych ("high streets") mogą zwiększyć się o 15-20% w ciągu najbliższych 10 lat, ocenia firma CBRE w raporcie pt. "TOP10 high streets w Polsce". Do rankingu CBRE zakwalifikowało m.in. Nowy Świat, Marszałkowską i Chmielną w Warszawie, Floriańską w Krakowie, Półwiejską w Poznaniu, Długi Targ w Gdańsku, Świdnicką we Wrocławiu i Krupówki w Zakopanem.

CBRE: Powierzchnie handlowe na tzw. high streets mogą wzrosnąć o 15-20% w 10 lat

"High streets to najbardziej prestiżowe adresy w miastach, najważniejsze ulice handlowe, które pełnią kilka funkcji jednocześnie. Są zlokalizowane w centrach miast, z dobrym dojazdem, blisko popularnych, miejskich obiektów turystycznych. Przyciągają zarówno najbardziej prestiżowe marki, jak również te lokalne i unikalne, co mocno wpisuje się w rozwijający się trend poszukiwania wyjątkowych produktów przez polskich konsumentów. Paradoksalnie, rozwojowi ulic handlowych sprzyja ograniczenie handlu w niedziele - zamknięte supermarkety powodują, że ludzie coraz chętniej spacerują po mieście w celach rozrywkowych i wybierają te miejsca, gdzie oferta usług jest najszersza. Dzięki temu na miejskich pasażach powstają nowe obiekty gastronomiczne i wzrasta liczba osób, które przy okazji robią tam zakupy" - powiedziała ekspert ds. ulic handlowych w CBRE Renata Kamińska, cytowana w komunikacie.

CBRE prognozuje, że w ciągu 10 lat na polskich ulicach handlowych nastąpi przyrost powierzchni handlowej o ok. 15-20%. Wzrost ten będzie związany zarówno z powstawaniem nowych ulic jak i rozwojem już istniejących. Będą temu sprzyjać takie czynniki jak bardzo niski poziom pustostanów w najlepszych warszawskich galeriach handlowych, wynoszący obecnie tylko 2%, oraz zakaz handlu w niedzielę, który sprzyja rozwojowi oferty food&beverage na ulicach, wyjaśniono w materiale.

W rankingu CBRE umieściło następujące ulice:

- Nowy Świat w Warszawie

- Marszałkowska w Warszawie

- Chmielna w Warszawie

- Floriańska w Krakowie

- Długi Targ i Długa w Gdańsku

- Plac Trzech Krzyży w Warszawie

- Półwiejska w Poznaniu

- Świdnicka we Wrocławiu

- Aleje Jerozolimskie w Warszawie

- Krupówki w Zakopanem.

budownictwo
nieruchomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)