Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

CCC kupiło 70% udziałów w szwajcarskim operatorze sieci obuwniczej Vögele

0
Podziel się:

Grupa CCC nabyła 70% udziałów w szwajcarskiej spółce Karl Vögele AG, podała spółka. Łączna wartość transakcji wynosi 10 mln franków szwajcarskich. 

CCC kupiło 70% udziałów w szwajcarskim operatorze sieci obuwniczej Vögele

,,Jednocześnie do 30% zwiększa swój udział obecny przewodniczący (chairman) rady nadzorczej KVAG, pan Max Manuel Vögele, który pozostaje na swoim stanowisku. Obie strony liczą na korzyści ze współpracy - strona szwajcarska ma zyskać na efekcie skali biznesu jaki prowadzi CCC, a strona polska na silnej lokalnej pozycji firmy KVAG" - czytamy w komunikacie.

Nowa transakcja CCC to kontynuacja konsekwentnie realizowanej strategii ekspansji zagranicznej, jaką prowadzi spółka. Karl Vögele AG to drugi gracz na szwajcarskim rynku, posiadający ponad 200 sklepów oraz mający około 10% udziałów w lokalnej branży obuwniczej, podano również.

,,KVAG jako firma zakorzeniona w Szwajcarii od prawie 100 lat, posiadająca ogromną rozpoznawalność i renomę swej marki, to partner, który umożliwia Grupie CCC zajęcie w jednym kroku znaczącej pozycji na tamtejszym rynku obuwia, który jest niewiele mniejszy od rynku polskiego. Oficjalnie od dziś zarówno zarząd spółki, jej pracownicy jak i kontrahenci to nasi partnerzy we wspólnym celu - budowaniu jeszcze atrakcyjniejszej oferty obuwia dla naszych klientów" - powiedział prezes CCC Dariusz Miłek, cytowany w komunikacie.

KVAG będzie nadal działać na rynku szwajcarskim dzięki swoim sieciom sprzedaży Vögele Shoes, Bingo i MAX. Integracja z Grupą CCC, która generuje roczną sprzedaż w wysokości około 1 mld euro, otwiera dla firmy KVAG znaczące perspektywy wzrostu zarówno w kanale offline jak i online, stwierdzono w informacji.

,,Teraz, po dwuletnim procesie restrukturyzacji, z dużymi inwestycjami w sklepy i biznes online oraz wejściem do Grupy CCC, KVAG jest gotowy do ponownego rozszerzenia swojej pozycji na szwajcarskim rynku obuwia. W nadchodzących latach dzięki współpracy mają być osiągnięte znaczne synergie biznesowe - Szwajcarzy mają skorzystać na skali zakupów CCC oraz know-how Grupy w zakresie opracowania kolekcji, co zapewni klientom atrakcyjną ofertę obuwia i akcesoriów oraz dodatkowe możliwości rozwoju dla pracowników i partnerów biznesowych. Z kolei polska spółka ma skorzystać z silnej pozycji lokalnej KVAG oraz jej znajomości niemieckojęzycznego rynku konsumenckiego w Europie (region DACH)" - wskazano w komunikacie.

"Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że znaleźliśmy tak silnego partnera jak Grupa CCC, która jest wiodącym graczem na europejskim rynku obuwia, a także szybko rozwijającą się i silną finansowo firmą. To partnerstwo umożliwi nam kontynuację strategii zainicjowanej przez KVAG w ostatnich latach i osiągnięcie sukcesu rynkowego. Sprzedając część firmy właśnie takiemu podmiotowi podjęliśmy odpowiedzialną decyzję, która zaprocentuje dla naszych klientów, naszych pracowników oraz partnerów biznesowych" - podkreślił chairman rady nadzorczej KVAG Max Manuel Vögele, którego udziały w spółce zwiększyły się po finalizacji transakcji z 10 do 30%.

Łączna powierzchnia sieci sprzedaży CCC w kraju i za granicą wynosi obecnie ponad 550 tys. m2 i liczy 950 sklepów, w tym ponad połowę za granicą. Grupa CCC obecna jest łącznie w 20 krajach (17 offline i 12 online). Wg stanu na 31 marca 2018 roku zatrudniała ponad 13 000 pracowników.

Grupa CCC jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia i jednym z największych jego producentów w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2004 roku.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)