Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Damian Słomski
|

Sprzedaż CCC wyższa o 42 procent. Mocna końcówka roku

4
Podziel się:

Coraz szybciej rośnie liczba klientów CCC, którzy kupują buty przez internet.

Grudzień był udanym miesiącem dla CCC pod względem sprzedaży obuwia.
Grudzień był udanym miesiącem dla CCC pod względem sprzedaży obuwia. (Bartosz Wawryszuk)

Wszelkie statystyki pokazują, że sprzedaż detaliczna w Polsce była w 2017 roku na wyjątkowo wysokim poziomie. Potwierdzają to dane czołowego polskiego producenta obuwia. Grupa CCC tylko w grudniu miała o 42 proc. większe przychody. W skali całego roku poprawiła wyniki o prawie jedną trzecią.

Grupa CCC podsumowała wyniki sprzedażowe w 2017 roku. Okazuje się, że tylko w grudniu ze sprzedaży obuwia lider polskiego rynku zainkasował 467,8 mln zł. To o 41,9 proc. większe przychody niż w grudniu 2016.

Nieco gorzej wypada bilans 12 ostatnich miesięcy, choć też władze polkowickiej spółki nie mają wiele powodów do narzekań. Sprzedaż całoroczna wzrosła o 31,6 proc. względem 2016 roku do poziomu 4 mld 193 mln zł.

Oczywiście nieco mniejsze kwoty dotyczą samej sprzedaży detalicznej w sklepach stacjonarnych sieci CCC, bez uwzględniania innych kanałów sprzedaży. W grudniu przychody wyniosły 385,1 mln zł i były wyższe od osiągniętych w analogicznym okresie roku ubiegłego o 33,7 proc.

Narastająco za okres styczeń - grudzień wyniosły 3 mld 390,6 mln zł i były wyższe o 24 proc. w stosunku do roku 2016.

Zobacz także: Rubik o kampanii CCC

Coraz szybciej rośnie liczba klientów CCC, którzy kupują buty przez internet. Przychody w kanale online w grudniu wyniosły 63,2 mln zł. Co ważne, były ponad dwukrotnie wyższe niż rok wcześniej. Zwiększyły się dokładnie o 103,9 proc. W skali całego roku przez internet CCC sprzedało buty za 606,6 mln zł - o 111,5 proc. więcej.

Grupa CCC jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia i jednym z największych jego producentów w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2004 roku.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(4)
Do mnich
7 lat temu
Buty Lasockiego produkują w fabryce w Polkowicach. Tam ja widziano :)
Jola
7 lat temu
Kobiety które tam pracowały dużo wiedzą, np. jak przed wystawieniem towaru na sklep trzeba najpierw umyć je z pleśni i grzyba który powstał pewnie w trakcie wilgotnego transportu.
Arbaiter
7 lat temu
Brawo! Tysiąc razy wolę polskie CCC niż niemieckiego Daichmana!
Jola
7 lat temu
Czy klienci wiedzą że buty produkują w Chinach, a Lasocki to tylko wykupione logo po upadlej wspaniałej marce. Reklamacja jest nierealna bo opinie wystawia się na zapleczu, zawsze wina użytkownika -nawet jeśli buty są krzywe. Po raz ostatni zostawiłam tam swoje pieniądze.