Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
CCC wydało ponad sto milionów na serwis internetowy

CCC wydało ponad sto milionów na serwis internetowy

Fot. Pavel Ševela / Wikimedia (CC BY-SA 3.0)

CCC nabyło 74,99 proc. udziałów w spółce eobuwie.pl, płacąc 129,98 mln zł. Docelowo ma przejąć całą spółkę.

"Na podstawie umowy rozporządzającej CCC nabyła akcje I transzy, tj. 7 498 999 akcji o wartości nominalnej 0,20 zł każda akcja, tj. o łącznej wartości nominalnej w wysokości 1 499 800,00 zł; reprezentujących 74,99 proc. wartości nominalnej kapitału zakładowego i uprawniających do 74,99 proc. głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy" - czytamy w komunikacie.

W grudniu UOKiK wydał zgodę na dokonanie koncentracji, polegającej na przejęciu przez CCC kontroli nad eobuwie.pl.

Pod koniec sierpnia br. CCC poinformowało, że kupi 100 proc. akcji spółki eobuwie.pl od obecnych właścicieli. Zgodnie z umową za blisko 75 proc. akcji zakupionych w ramach I transzy, CCC zamierzał zapłacić niecałe 130 mln zł.

Notowania akcji CCC w 2016 roku

 

Grupa CCC jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia i jednym z największych jego producentów w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2004 roku. Skonsolidowane przychody w 2014 r. przekroczyły 2 mld zł.

ccc, e-commerce, obuwie, e-handel, handel detaliczny
ISB
Czytaj także
Polecane galerie
Tomasz, Dusseldorf i Marysin Wawerski :)
84.212.68.* 2016-01-15 23:22
Przykro mi czytac takie komentarze, zwlaszcza ze czuje sie chrzestnym tej Firmy. Darek zrob cos z tym! Powodzenia
Konrad27276
31.183.64.* 2016-01-15 20:55
Nic dziwnego, że liczą zyski ci oszuści i sprzedawcy bubla! Oszczędziłbym sobie stresu gdybym przed zakupem wszedł na stronę CCC reklamacje, ale kto o tym myśli? Teraz już mam nauczkę i zanim gdziekolwiek kupię wpisuję w google nazwę sklepu i dodaję "reklamacje" których to CCC nikomu nie uwzględnia, no chyba, że pójdziemy do rzecznika i zapłacimy za ekspertyzę, za którą też CCC nie oddaje, bo to oszuści i sprzedawcy bubli! Lasocki to już tylko nazwa, bo dziś ten bubel produkują w Chinach! W każdym punkcie CCC w Polsce, codziennie jest przyjmowanych setki reklamacji, na skalę całego kraju to tysiące bublarskich butów dziennie! Każdy kto tylko złoży reklamację musi czekać cały okres reklamacyjny(CCC czeka do ostatniej chwili) po czym każdemu wysyłają tę samą odpowiedź, tylko nazwisko (kopiuj-wklej) choć czasami się zdarzyło, że cały tekst z innym nazwiskiem wklejali i wysyłali do kogoś innego! Tak czy inaczej każdy dostaje tę sama odpowiedź, czyli negatywną oraz bzdety, że to nasza wina! Moje bule Lasockiego rozpadły się po 2 tygodniach noszenia(odpadłą podeszwa) Jak zobaczyłem odpowiedź od CCC to mnie szlak trafił, więc od razu do rzecznika oraz rzeczoznawcy i do przodu, 2 miesiące ale pieniądze mi oddali i jeszcze śmieli się zapytać czy chce inne buty he he he buty może bym chciał, ale nie bubel z CCC!
kaletnik
82.3.65.* 2016-01-15 20:11
C C C - Coraz Cieńsza Chińszczyzna !!! Ale marki obuwia niby polskie !!!
Zobacz więcej komentarzy (6)